Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Charitatívny aukčný salón bude opäť pomáhať.

12.11.2019, 00:05

19.11.2019 sa v Bratislave, v aukčnej sieni SOGA, bude konať v poradí už 9.ročník Charitatívneho aukčného salóna organizovaného občianskym združením APPA v spolupráci s Nadáciou TA3 a Aukčnou spoločnosťou SOGA.

  • Tlačiť
  • 0

Asociácia pomoci postihnutým – APPA už desať rokov pomáha rodinám s telesne znevýhodneným dieťaťom alebo dospelým. Charitatívna aukcia patrí k jej najstarším a zároveň aj najúspešnejším projektom. V minulom roku sa vydražili diela v hodnote 24.000 Eur. Financie boli použité na podporu šiestich rodín na zabezpečenie pre nich nevyhnutných pomôcok a rehabilitácií. Inak tomu nebude ani v tomto ročníku. Na výsledok aukcie už čaká ďalších 6 rodín.

Súvisiace aktivity v aukčnej spoločnosti SOGA otvorí komentovaná prehliadka výtvarných diel 14.11. o 19.hodine. Diela si záujemci  môžu pozrieť na predaukčnej výstave od 15. do 18.11.

Dražiť sa bude 58 diel slovenského súčasného umenia. Licitátorkou bude Nina Gažovičová z Aukčnej spoločnosti SOGA. Motívom tohtoročnej aukcie je dielo od Romana Ondaka If (Notre-Dame).

Zdroj: APPA

Do aukcie venovali diela bez nároku na odmenu títo autori alebo rodiny autorov: Andrej Augustín, Martin Augustín, Evelyn Benčicová, Ján Berger, Robert Bielik, Erik Binder, Miroslav Cipár, Ivan Csudai, Michal Czinege, Andrej Dúbravský, Matej Fabian, Lucia Fabová, Rudolf Fila, Viktor Frešo, Vladimír Gažovič, Fero Guldan, Bibiana Hallová, Bohdan Hostiňák, Svetozár Ilavský, Katarína Janečková Walshe, Karol Kállay, Peter Kľúčik, Patrícia Koyšová, Veronika Lučeničová Gabčová, Fedor Nemec, Roman Ondak, Marek Ormandík, Štefan Papčo, Milan Paštéka, Dorota Sadovská, Kata Sedlak, Rudolf Sikora, Vasil Stanko, Ľuba Suchalová Harichová, Martin Šafárik, Martin Ševčovič, Erik Šille, Norbert Šmondrk, Lucia Tallová, Rastislav Trizma, Ján Vasilko.

Účasť na aukcii je na pozvánky. Pozvánku je možné si vyžiadať na info@appa.sk. Dražiť je však možné aj telefonickým pripojením alebo písomným limitom. Viac o projekte charitatívnej aukcie a katalóg v elektronickej verzii nájdete na: https://appa.sk/nasa-cinnost/aukcny-salon/

Ilustračné foto.

Zdroj: APPA

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)