Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z denníka Pravda odišiel zástupca šéfredaktora

03.02.2020, 10:52 | pol | © 2020 News and Media Holding

V denníku Pravdu prišlo k ďalšej zmene vo vedení redakcie. Odišiel z neho doterajší zástupca šéfredaktora Martin Kováčik, ktorý mal na starosti ekonomickú sekciu.

  • Tlačiť
  • 0

M. Kováčik bol dlhoročným redaktorom Pravdy, v denníku sa postupne dostal na pozíciu zástupcu šéfredaktora a vedúceho ekonomiky.

V januári na predošlom pôsobisku skončil a prešiel do Hospodárskych novín, kde sa stal rovnako zástupcom šéfredaktorky – Marcely Šimkovej. Aj tá pred príchodom do ekonomického denníka pracovala v Pravde.

V Hospodárskych novinách doplnil od februára M. Kováčik vedenie redakcie, v ktorom je druhým Šimkovej zástupcom Vladimír Trávniček.

Neprehliadnite

Pravda zatiaľ nového zástupcu šéfredaktora v tiráži nemá. Vo funkcii zostali naďalej Miroslav Čaplovič a Ivan Piovarči za online.

Na náhradu za M. Kováčika sa Mediálne.sk pýtalo vydavateľstva Perex, to odkázalo na šéfredaktora denníka Jakuba Prokeša, ktorý zatiaľ nereagoval. Novou vedúcou ekonomického oddelenia je v Pravde Zdenka Kollárová.

J. Prokeša na čele redakcie Pravdy potvrdil Perex oficiálne v januári tohto roka. Poverený vedením bol od vlaňajšieho júla po odchode dlhoročnej šéfredaktorky Nory Sliškovej. J. Prokeš bol predtým jej zástupcom.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Hospodárske noviny, Pravda

Diskusia (0 reakcií)