Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Korzár už vychádza ako dva denníky a sedem nových týždenníkov

18.09.2012, 16:10 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Jediný regionálny denník naďalej vychádza už len v dvoch mutáciách - pre košický a prešovský kraj

 • Tlačiť
 • 0

petit_press_logo.gif

Vydavateľstvo Petit Press významne zreorganizovalo svoju sieť regionálnych mutácií východoslovenského denníka Korzár.

Namiesto pôvodných šiestich začal Korzár počnúc týmto týždňom vychádzať v deviatich mutáciách, z ktorých však už len dve ostávajú v dennej periodicite. Zvyšné vydavateľstvo uvádza na trh v novej podobe týždenníkov. Ponúkať majú cielenejšie spravodajstvo s jasným zameraním.

"Denník Korzár od roku 2000 vychádzal v šiestich mutáciách. Časom však rozdelenie týchto mutácií strácalo opodstatnenie: nekopírovali ani okresy ani kraje, nezodpovedali administratívnemu členeniu. Ako také už nedokázali mať jasnú obsahovú štruktúru ani na úrovni krajskej, ani okresnej," vysvetlila dôvody zmien pre Mediálne.sk riaditeľka divízie Korzár Ľubica Tomková.

Doposiaľ Korzár vychádzal denne v šiestich mutáciách: Košický Korzár, Prešovský Korzár, Spišský Korzár, Gemerský Korzár, Zemplínsky Korzár a Tatranský Korzár. Od tohto týždňa je na trhu deväť mutácií - dva denníky a sedem týždenníkov.

Na dennej báze vychádza Korzár podľa Tomkovej naďalej v dvoch krajských verziách s cieleným pokrytím územia prešovského a košického kraja. "S týždennou periodicitou vychádza Korzár v ďalších siedmich mutáciách navyše, v ktorých prináša komplexné spravodajstvo z okresov, pokrýva distribučné územia okresov a navyše dáva 32-stranovú prílohu TV Oko s televíznym programom," dodala.

korzar tyzdennik petit press 600

Zdroj: Petit Press

Zmeny v obsahu jednotlivých mutácií, ako aj v ich počte boli podľa šéfky divízie nevyhnutné. "Samozrejme, veľmi dôležitým v procese rozhodovania bol aspekt ekonomickej bonity trhu," uzavrela.

Nové týždenníky Korzár vychádzajú v rozsahu 12 strán za predajnú cenu 0,39 eura. Do distribúcie postupne vstúpili v pondelok a v utorok.

Priemerná predajnosť Korzára podľa auditu ABC SR je za posledných dvanásť mesiacov 18 670 výtlačkov. V aktuálne auditovanom júli 2012 zaznamenal výsledok 17 173 kusov, čo je niekoľkoročný negatívny rekord. Do polovice minulého roka sa denník stabilne držal nad úrovňou 20-tisíc priemerne predaných exemplárov mesačne.

Na západnom a strednom Slovensku vydáva Petit Press regionálne týždenníky pod názvom My. V 19 mutáciách pokrývajú trnavský, trenčiansky, nitriansky, žilinský a banskobystrický región. Po celom Slovensku tiež vydáva 22 mutácií bezplatných regionálnych novín Echo.

Pozn.: V správe bol upravený nadpis

Zmeny v kocke

Mutácie denníka Korzár, ktoré už nezodpovedali žiadnemu z administratívnych celkov (Spišský, Tatranský, Gemerský, Zemplínsky), sa stali súčasťou dvoch denných krajských vydaní.

Na ich mieste je dnes sedem nových mutácií Korzára, avšak s týždennou periodicitou:

 • Humenský pre okresy Humenné a Snina
 • Ľubovniansky pre okres Stará Ľubovňa
 • Popradský pre okresy Poprad a Kežmarok
 • Spišskonovoveský pre okresy Spišská Nová Ves a Levoča
 • Michalovský pre okresy Michalovce a Sobrance
 • Bardejovský pre okresy Bardejov a Svidník
 • Rožňavský pre okres Rožňava
 • Tlačiť
 • 0

Diskusia (0 reakcií)