Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vydavateľstvo nechce platiť Havlovej, zrejme podá opravný prostriedok

23.08.2019, 11:33 | Mediálne.sk

Vydavateľstvo Bauer Media možno podá opravný prostriedok proti rozhodnutiu vrchného súdu v Prahe. Túto možnosť zvažuje po tom, ako súd rozhodol, že má zaplatiť odškodné vo výške štyri milióny českých korún (približne 155-tisíc eur) herečke a manželke bývalého česko-slovenského a českého prezidenta Václava Havla Dagmar Havlovej.

  • Tlačiť
  • 0

D. Havlová pôvodne žiadala od vydavateľstva ospravedlnenie a odškodné vo výške päť miliónov korún za článok o jej údajnom mileneckom pomere v časopise Pestrý svět z marca 2012. Podľa nej hrubo zasiahol do jej povesti a cti.

V novembri 2015 súd pôvodne priznal D. Havlovej odškodné 1,2 milióna korún (46-tisíc eur). Svojím rozhodnutím ho teraz podstatne zvýšil. Plnú sumu, ktorú herečka žiadala, ale súd nepriznal. Nepodarilo sa totiž dokázať, že článok mal negatívny dopad na jej charitatívnu činnosť.

Súd napokon vymeral odškodné vo výške 4 milióny. „Teraz ešte skúmame, či podáme opravný prostriedok,“ uviedol hovorca Bauer Medie Arnd Wagner podľa ČTK.

Neprehliadnite

Ani tento krok v podobe dovolania ako mimoriadneho opravného prostriedku by však nemal odkladný účinok pokiaľ ide o zaplatenie miliónovej pokuty, vydavateľstvo sa tiež musí ospravedlniť.

Časopis Pestrý svět v danom období spadal pod vydavateľstvo Bauer Media. Aktivity spoločnosti v Česku a na Slovensku kúpila vlani v októbri spoločnosť Mafra patriaca do holdingu Agrofert.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bauer Media

Diskusia (0 reakcií)