Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vydavatelia prijali do asociácie nových členov a zmenili jej názov

17.06.2019, 13:26 | reb | © 2019 News and Media Holding

Na ostatnom valnom zhromaždení Asociácie vydavateľov tlače (AVT), ktoré prebehlo uplynulý štvrtok, bola prijatá zmena stanov. Vydavatelia tak podľa vlastných slov zareagovali na vývoj na mediálnom trhu a prvýkrát v histórii sa ich členom stal aj digitálny vydavateľ bez titulu vydávaného v printovej podobe – Ringier Axel Springer SK.

  • Tlačiť
  • 0

Došlo aj k zmene názvu z Asociácia vydavateľov tlače na Asociácia tlačených a digitálnych médií (ATDM). Je to historicky druhá zmena pôvodného názvu, teda Združenie vydavateľov periodickej tlače Slovenska (ZVPTS). To vzniklo v roku 1991.

Novými členmi ATDM sa ďalej stali vydavateľ detských a ženských titulov Orbis In, športových a cestovateľských časopisov Sportmedia, regionálnych periodík Regionpress a televíznych a ženských titulov Mafra Slovakia Print.

Kvôli transformácii na akciovú spoločnosť o prijatie požiadal opätovne aj vydavateľ denníka Nový Čas – FPD Media. Valné zhromaždenie odsúhlasilo mandát Predstavenstvu na rokovanie s televíziami a rozhlasmi o prípadnom rozšírení Asociácie aj o tieto médiá.

Deväťčlenné predstavenstvo, ktorému predsedá generálny riaditeľ Petit Press Alexej Fulmek bolo doplnené o Milana Dubeca z Ringier Axel Springer SK a Petra Švedu z FPD Media.

Neprehliadnite

Podpredsedovia predstavenstva sú šéfovia ďalších vydavateľstiev – Michal Teplica (News and Media Holding) a Marian Zima (Šport Press) a ďalšími členmi sú Nora Slišková (Perex), Vladimír Mužík (Mafra Slovakia), Peter Halász (Jaga Group) a Lukáš Fila (N Press).

Aktuálnymi členmi Asociácie sú vydavateľstvá News and Media Holding, Petit Press, Mafra Slovakia, Mafra Slovakia Print, Ringier Axel Springer SK, FPD Media, Perex, Regionpress, Star Production, Šport Press, Jaga Group, N Press, Sportmedia, Barecz & Conrad Media, Orbis In, Media/ST. Čestnými členmi asociácie sú Mediaprint-Kapa Pressegrosso, Miloš Nemeček a Peter Mertus.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Asociácia vydavateľov tlače

Diskusia (0 reakcií)