Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vydavateľ denníka Pravda eviduje za tri kvartály minulého roka stratu 3,7 milióna korún

11.01.2007, 15:59 | SITA

Spoločnosť Perex, a.s., ktorá vydáva denník Pravda, evidovala za deväť mesiacov minulého roka stratu vo výške 3,7 mil. Sk.

  • Tlačiť
  • 0

pravda_logo.gif

Spoločnosť Perex, a.s., ktorá vydáva denník Pravda, evidovala za deväť mesiacov minulého roka stratu vo výške 3,7 mil. Sk. Vydavateľstvo Perex, ktorého 100 % akcií kúpila v júli tohto roka britská skupina Daily Mail and General Trust prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Northcliffe International, za predaj vlastných výrobkov a služieb utŕžilo 333,7 mil. Sk. Ako ďalej informovala spoločnosť Perex, pri výrobnej spotrebe vo výške 189,7 mil. Sk sa tak pridaná hodnota za tri kvartály minulého roka dostala na 143,8 mil. Sk. V súvislosti so zmenou majiteľa v júli minulého roka sa účtovné obdobie zmenilo na hospodársky rok. "Ku koncu septembra sa spravila účtovná závierka v spoločnosti. Nový hospodársky rok začal 1. októbra minulého roka a skončí 30. septembra tohto roka," uviedol Perex.

perex_logo.gif

Trojkvartálnu stratu vo výške 3,7 mil. Sk navrhuje predstavenstvo Perexu zaúčtovať na účet neuhradenej straty minulých rokov. V tomto roku očakáva spoločnosť zisk vo výške 65 mil. Sk a stabilnú finančnú situáciu. Ku koncu septembra disponovala firma bilančnou sumou 124,4 mil. Sk, tvoril ju najmä obežný majetok v čiastke 83,1 mil. Sk. Krytie majetku zabezpečovali vo väčšej miere záväzky, ktoré dosiahli 114,4 mil. Sk, vlastné imanie predstavovalo 9,8 mil. Sk.

Koncern Daily Mail and General Trust patrí k najväčším a najúspešnejším mediálnym spoločnostiam vo Veľkej Británii, po celom svete vlastní významné tituly celoštátnych a regionálnych denníkov, silnú pozíciu má aj v elektronických médiách a rovnako aj v internetovom segmente. Vlajkovou loďou skupiny je denník Daily Mail, ďalej Mail on Sunday a Euromoney. Northcliffe International okrem toho v SR vlastní vydavateľstvo Avízo, s.r.o. a spoločnosť Profesia, spol. s r.o., ktorá prevádzkuje interaktívnu burzu práce na stránke www.profesia.sk. (SITA)

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)