Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Videoklip Elánu o bulvárnych novinároch už rieši aj kriminálka

02.11.2019, 12:16 | reb | © 2019 News and Media Holding

Skupina Elán prišla prednedávnom s novým albumom. Na tom sa nachádza aj pieseň Bulvárne krysy, ku ktorému vydala kontroverzný videoklip. Zachytáva, ako si hudobníci vybavujú účty s novinármi, unášajú ich autom uprostred noci a frontman Jožo Ráž na nich v závere klipu mieri pištoľou. Videu sa najnovšie začala venovať aj polícia.

  • Tlačiť
  • 38

Tagy

novinári

Správu, že sa polícia začala venovať videoklipu Bulvárne krysy, priniesol týždenník Šarm. Informuje, že vyšetrovatelia sa po analýze jeho obsahu rozhodnú, či sa kapela dopustila trestného činu, spomína sa najmä podnecovanie k násiliu a neznášanlivosť.

„Môžeme potvrdiť, že dnešného dňa (31.10.2019) bol na odbor kriminálnej polície KR PZ v Bratislave doručený podnet z krajskej prokuratúry na preverenie obsahu Vami uvedeného videoklipu,“ uviedla pre Šarm policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Krátko po zverejnení videa v polovici októbra sa naň strhla vlna kritiky. J. Ráž kolegom napríklad hovorí, že je „najvyšší čas na deratizáciu“, má konflikt s fotografom bulvárneho média a na záver videa sa traja členovia Elánu zabávajú na unesených a vystrašených novinároch.

Skupina na záver videa uvádza stanovisko, že si prácu serióznych médií váži. „Tvorcovia si vysoko vážia a rešpektujú všetky osoby pracujúce v mediálnej oblasti, prinášajúce informácie so zreteľom na celospoločenské záujmy. Skladba a klip sú namierené výlučne voči bulvárnym médiám, ktoré so serióznou žurnalistikou nemajú nič spoločné,“ tvrdí.

Verejnosť však tento hudobný počin s pochopením neprijala. Pred takmer dvoma rokmi zavraždili investigatívneho reportéra Jána Kuciaka spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou, podobné zábery tak považujú mnohí za neprípustné.

Neprehliadnite

Na skupinu Elán verejne reagoval aj hudobný portál Hudba.sk. Po zverejnení videoklipu sa rozhodol, že o nej nebude písať.

„Ak chcete čítať o poslednom albume Elánu, príznačne nazvanom Najvyšší čas, budete musieť informácie, rozhovory a recenzie hľadať inde. Po tomto počine sme sa rozhodli kapelu ignorovať. Všetkým príčetným fanúšikom odporúčame to isté, lebo toto je, napriek záverečnému disclaimeru, ďaleko za čiarou...“ informoval portál fanúšikov na Facebooku.

Nový singel nezaujal ani rádiá. Expres, Fun Rádio a ďalší vrátane staníc RTVS sa zhodli, že Bulvárne krysy do svojich playlistov nezaradia.

  • Tlačiť
  • 38

Tagy novinári