Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Mexiku zavraždili tento rok už desiateho novinára

05.08.2019, 06:41 | TASR

Novinára Jorgeho Celestina Ruiza Vázqueza zastrelili v mexickom štáte Veracruz niekoľko dní predtým, ako mal svedčiť pred úradmi v súvislosti s vyhrážkami o prejavoch násilia proti jeho osobe, informovala v sobotu agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Mexiko

Štátna prokuratúra vo vyhlásení uviedla, že Ruiza Vázqueza našla polícia mŕtveho v piatok krátko pred polnocou v jeho dome. Políciu predtým upozornili na streľbu v oblasti Actopan, ktorá sa nachádza v štáte Veracruz na juhozápade krajiny.

Mexiko je pre novinárov jednou z najnebezpečnejších krajín na svete. Výbor na ochranu novinárov (CPJ) pripomína, že Ruiz Vázquez bol už tretí novinár zabitý v Mexiku v priebehu týždňa a desiata obeť vraždy z radov žurnalistov tomto roku.

Riaditeľa webového portálu Guerrero al instante Rogelia Barragána, ktorý pôsobil v nepokojnom juhozápadnom federálnom štáte Guerrero, našli minulý utorok mŕtveho v kufri auta v mexickom štáte Morelos.

Ďalší novinár Édgar Nava bol zastrelený v piatok, uviedol na svojej webovej stránke španielsky denník El País.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mexiko

Diskusia (0 reakcií)