Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

USA Today sa zriekol neutrálnosti. Odporúča nevoliť Trumpa

30.09.2016, 09:52 | ČTK

Americký celoštátny denník USA Today vyzval voličov, aby v novembrových prezidentských voľbách nedali hlas „nebezpečnému demagógovi“ Donaldovi Trumpovi. Zároveň ale nepodporil ani kandidatúru jeho súperky Hillary Clintonovej.

  • Tlačiť
  • 0

Denník v redakčnom komentári napísal, že doteraz bol vždy vo svojej 34 rokov dlhej histórii v prezidentskej kampani neutrálny.

Tentoraz ale túto prax opustil, pretože republikánsky kandidát Trump „nie je spôsobilý zastávať prezidentský úrad“ ani plniť úlohu vrchného veliteľa armády.

Newyorského miliardára označil za „sériového klamára“. Jeho zahraničnopolitické stanoviská sú neinformované a neudržateľné.

Pokiaľ ide o H. Clintonovú, je redakčná rada USA Today v názore rozdelená, priznáva denník. Výhrady sa opierajú o jej nadmernú sebaistotu, nedostatok úprimnosti a „extrémnu neopatrnosť pri zaobchádzaní s utajovanými informáciami“.

Noviny vyzvali voličov, aby volili podľa svojho presvedčenia. „Nech ale urobíte čokoľvek, musíte odolať vábeniu nebezpečného demagóga. Rozhodne choďte voliť, len nie Donalda Trumpa,“ konštatoval denník.

Pred týždňom sa k prezidentskej voľbe vyslovil aj vplyvný denník The New York Times, ktorý podporil H. Clintonovú. Podľa denníka je kvalifikovanejšia než D. Trump pre riešenie problémov, ktorým Spojené štáty čelia.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy prezidentské voľby v USA 2016

Diskusia (0 reakcií)