Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Úrad vlády obmedzuje počet zástupcov médií na tlačovkách

12.03.2020, 16:43 | TASR

Šíriaca sa nákaza koronavírusu sa dotkne aj práce médií, ktoré by sa mala na tlačových konferenciách a brífingoch verejných inštitúcií na čele s Úradom vlády SR zúčastňovať v obmedzenom počet. Vyzval k tomu Pellegriniho úrad.

  • Tlačiť
  • 2

„Aby sme zabránili šíreniu koronavírusu a prispeli k ochrane zdravia, v súlade s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR od zajtra, piatka 13. marca 2020 pristupujeme k znižovaniu počtu účastníkov tlačových konferencií, brífingov a prijatí,“ uviedol tlačový odbor Úradu vlády.

V tejto súvislosti žiada všetky redakcie, aby na podujatia organizované Úradom vlády vysielali vždy len jeden zo svojich štábov v zložení redaktor/kameraman v prípade televízií a píšuci redaktor/videoredaktor/fotograf pre tlačové agentúry respektíve printové a online médiá.

„Aj v prípade prenosových vozov žiadame redakcie, aby na Úrad vlády SR vysielali len nevyhnutný počet technického personálu. Zároveň odporúčame, aby redakcie so sebou nosili tyčové držiaky na mikrofóny (tzv. šiby),“ znie ďalší z pokynov.

Všetky mediálne podujatia Úradu vlády SR bude pokrývať oficiálny kameraman s oficiálnym fotografom, ktorí budú posielať výstupy, ako aj ilustračné zábery a fotografie na mediálny okruh. Tlačové konferencie a brífingy bude Úrad vlády vysielať naživo na Facebooku.

Od štvrtka je v núdzovom režime aj budova Národnej rady (NR) SR. V súvislosti s mimoriadnou situáciou na Slovensku nemá do budovy prístup verejnosť ani médiá.

„Vstup je povolený len oprávneným osobám, zamestnancom Kancelárie NR SR a poslancom parlamentu. Z bezpečnostných opatrení nebude žiadnym ďalším osobám vstup umožnený,“ uviedol tlačový odbor.

Prípadné mediálne výstupy odporúča organizovať pred budovou, na otvorenom priestranstve. Tlačový odbor doplnil, že budú na to vytvorené adekvátne podmienky.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy koronavírus, médiá