Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trump žaluje Washington Post. Žiada milióny ako odškodné

04.03.2020, 10:44 | TASR

Volebný štáb prezidenta USA Donalda Trumpa obvinil denník The Washington Post z urážky na cti. Žaloba súvisí s článkami, ktoré mali naznačovať nepatričné kontakty Trumpovej kampane s Ruskom a Severnou Kóreou.

  • Tlačiť
  • 5

Žaloba voči novinám Washington Post bola podaná v utorok, šesť dní potom, ako štáb Donalda Trumpa vzniesol podobné obvinenia aj voči inému renomovanému americkému denníku The New York Times (NYT).

Prvá sťažnosť reagovala na články NYT, v ktorých sa písalo o údajnom spolčení Trumpovej kampane s Ruskom pred predchádzajúcimi prezidentskými voľbami v roku 2016. Podľa Trumpových právnikov žiadne takéto prepojenie nikdy neexistovalo.

Neprehliadnite

Žaloby voči denníkom súčasťou prezidentovho dlhodobého konfliktu s americkými mainstreamovými médiami, ktoré on sám obviňuje z predpojatosti a šírenia falošných správ poškodzujúcich jeho osobu. Trumpova kampaň žiada od oboch žalovaných novín odškodné vo výške niekoľkých miliónov dolárov.

Republikán Donald Trump sa uchádza o znovuzvolenie v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať 3. novembra. O jeho súperovi z radov demokratov sa ešte rozhoduje v rámci primárok.

Denník The Washington Post, ktorého vlastníkom je miliardár a zakladateľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos, avizoval, že sa bude voči vzneseným obvineniam bude energicky brániť.

„Sklamalo nás, že sa výbor prezidentovej kampane uchýlil k takejto taktike,“ uviedla komunikačná riaditeľka novín Kristine Corattiová Kellyová. Žaloba sa týka dvoch komentárov, ktoré vyšli v tomto denníku vlani v júni.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Donald Trump, Jeff Bezos, Washington Post