Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Trump označil médiá za nepriateľa všetkých Američanov

20.02.2017, 14:00 | ČTK

Prezident Spojených štátov Donald Trump označením médií za nepriateľa ľudu podľa komentátora a moderátora americkej spravodajskej televízie Fox News Chrisa Wallacea zašiel v kritike tlače príliš ďaleko. Poznamenal, že s novinármi sa stretávali všetci americkí prezidenti, nový šéf Bieleho domu však prekročil hranice.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

„Kritizujeme prezidentov. Oni zasa chcú kritizovať nás, to je v poriadku,“ povedal Ch. Wallace v nedeľňajšom programe Fox & Friends. „Keď však povedal, že médiá falošných správ nie sú jeho nepriateľom, ale nepriateľom amerického ľudu, tak podľa mňa prekročil čiaru,“ dodal.

Moderátori počas vysielania pripomenuli Trumpovo vyhlásenie, že s médiami bojovali aj prezidenti Thomas Jefferson či Abraham Lincoln. K tomu Ch. Wallace poznamenal, že T. Jefferson raz napísal, že keby si mal vybrať vládu bez novín, alebo noviny bez vlády, bez akéhokoľvek váhania by zvolil to druhé. „Kontext je dôležitý. Všetci prezidenti bojujú s médiami, ale D. Trump zašiel príliš ďaleko, keď z nich urobil nepriateľa,“ povedal Ch. Wallace.

Neprehliadnite

Trumpove vzťahy s novinármi sú dlhodobo vyhrotené. Už počas prezidentskej kampane žurnalistom dával za vinu, že proti nemu vyťahujú iba špinu a vymyslené kauzy. V sobotu na Floride následne v prejave smerom k svojim priaznivcom opäť na médiá zaútočil s tým, že šíri falošné správy a že sú súčasťou skorumpovaného systému. Deň predtým následne na Twitteri označil médiá vydávajúce falošné správy za nepriateľa Američanov. Klamstvá podľa jeho príspevku šíria noviny The New York Times a televízie NBC News, ABC, CBS a CNN.

Americký minister obrany James Mattis v nedeľňajšom rozhovore s novinármi vyhlásil, že tlač nepovažuje za nepriateľa a že s ňou žiadne problémy nemá.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy Donald Trump, médiá