Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Troch mužov obvinených z vraždy maltskej novinárky formálne obžalovali

16.07.2019, 14:45 | TASR | Mediálne.sk

Traja muži obvinení z vraždy maltskej investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej-Galiziovej boli formálne obžalovaní. Informovala o tom v utorok agentúra AFP. Vyšetrovatelia zhromažďovali dôkazy voči trojici mužov od decembra 2017, keď boli zatknutí pri razii v meste Marsa a krátko nato obvinení.

  • Tlačiť
  • 0

Generálny prokurátor Peter Grech podal obžalobu voči Alfredovi Degiorgiovi, Georgeovi Degiorgioovi a Vinceovi Muscatovi v utorok ráno, čo podľa denníka Malta Today v praxi znamená, že nebudú môcť byť prepustení na kauciu.

Podľa maltského zákona má prokuratúra teraz 20 mesiacov, aby vytýčila dátum súdneho procesu s bratmi Degiorgiovcami a Muscatom.

K najnovšiemu vývoju v prípade došlo po tom, ako bol úrad maltského generálneho prokurátora vystavený kritike za prieťahy pri vydaní návrhu obžaloby.

Rada Európy tiež nedávno kritizovala Maltu za spôsob vyšetrovania vraždy investigatívnej novinárky spred jeden a pol roka. Priebeh a stav vyšetrovania vraždy opakovane kritizujú aj pozostalí po novinárke.

Neprehliadnite

Agentúra DPA poznamenáva, že kým voči trom obvineným bola podaná žaloba, objednávateľ vraždy D. Caruanovej-Galiziovej je stále neznámy.

D. Caruanová-Galiziová bývala jednou z najznámejších novinárok na Malte, pričom pravidelne písala články o podozreniach z korupcie v tejto stredomorskej krajine. O život prišla 16. októbra 2017 pri výbuchu bomby nastraženej v jej aute.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Malta, novinári, vražda

Diskusia (0 reakcií)