Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TREND rozšíril webovú redakciu, plánuje posilniť online

03.09.2019, 14:21 | reb | © 2019 News and Media Holding

Týždenník TREND cez leto posilnil webovú redakciu, do ktorej tímu pribudla trojica nových redaktorov a editorov. Na online oddelenie ekonomického titulu nastúpili Tomáš Bakoš, Miroslav Homola a Jaroslav Fabok.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

trend

T. Bakoš prišiel do TRENDU z Hospodárskych novín, kde bol redaktorom a editorom portálu HNonline.sk. Každý z nových redaktorov má aj oblasť, ktorej sa primárne venuje, v prípade T. Bakoša ide o zahraničnú ekonomiku a otázky klimatickej zmeny.

Ďalšou posilou je M. Homola. Ten v minulosti pôsobil v regionálnych novinách na Liptove, neskôr spravoval portál Finance.sk, ktorý spadá do portfólia českého vydavateľstva Mladá fronta. V TRENDE sa venuje domácej ekonomike.

Trojicu dopĺňa J. Fabok, bývalý doktorand Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ktorý píše najmä o zahraničnej politike. Členmi webovej redakcie sú dlhodobo redaktori a editori Adrián Berecz a Tomáš Zemko.

„Napriek tomu, že TREND si vybudoval svoje postavenie ako printové médium, budúcnosť médií je v digitále. Aj to je dôvod, prečo rozširujeme webovú redakciu – aby sme kvalitný obsah dokázali posúvať do čoraz aktuálnejšej roviny. K tomu nám pomôžu nové skúsené posily zo sveta ekonomickej žurnalistiky. Cieľom je svoju silnú pozíciu v printe zveľadiť aj v digitálnej forme,“ hovorí Ronald Ižip, zástupca šéfredaktora a zároveň vedúci online sekcie.

Noví členovia webovej redakcie TRENDU. Zľava Tomáš Bakoš, Miroslav Homola a Jaroslav FabokZdroj: TREND / Maňo Štrauch

Na tejto pozícii nahradil R. Ižip predchádzajúceho šéfa webu Tomáša Vašutu. Zástupcami šéfredaktora v týždenníku ostali naďalej aj Eva Mihočková a Ivan Haluza.

Pred pár mesiacmi došlo aj k zmene na samotnom poste šéfredaktora TRENDU, kde Branislava Benčata vystriedal Tomáš Skřivánek.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy trend

Diskusia (0 reakcií)