Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Termín pojednávania v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej je známy

20.11.2019, 10:09 | TASR | Mediálne.sk

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vytýčil termín zasadnutia v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

  • Tlačiť
  • 0

„Verejné zasadnutie v trestnej veci vedenej proti obvinenému T. Sz. a spol. o predbežnom prejednaní obžaloby sa bude konať 19. decembra o 9:00 v pojednávacej miestnosti v budove Justičnej akadémie v Pezinku,“ uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Trojica Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marček sa nachádzajú vo väzbe. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal 21. októbra na ŠTS v Pezinku obžalobu na obvinených Mariana Kočnera, A. Zsuzsovú, M. Marčeka a T. Szabóa v prípade vraždy J. Kuciaka a jeho snúbenice M. Kušnírovej.

Obžaloba bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy. Obžalovaní sú vo väzbe. Termín verejného zasadnutia s ďalším obvineným v prípade Zoltánom Andruskóm, ktorý uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste, ešte nie je známy.

Podľa obžaloby prokurátora ÚŠP si mal M. Kočner objednať vraždu J. Kuciaka u A. Zsuzsovej koncom roka 2017 respektíve začiatkom roka 2018 z dôvodu pomsty za články, ktoré odkrývali jeho ekonomickú trestnú činnosť.

Vyšetrovací spis má viac ako 25-tisíc strán a desiatky príloh, medzi ktorým sú aj zaistené finančné prostriedky a cennosti. Obžaloba má 93 strán.

Okrem vraždy novinára čelia M. Marček a T. Szabó aj obžalobe z vraždy podnikateľa z Kolárova Petra Molnára. Toho mali podľa obžaloby ÚŠP zavraždiť v roku 2016 so zámerom lúpeže.

Neprehliadnite

Okrem dvoch spomínaných vrážd obviňuje prokurátor ÚŠP M. Marčeka, T. Szabóa a M. Kočnera aj z nedovoleného ozbrojovania.

Dvojicu zavraždili 21. februára 2018 vo vlastnom dome vo Veľkej Mači. Za Kuciakovu vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70-tisíc eur.

Po dvojnásobnej úkladnej vražde sa konali pochody za Jána a Martinu a Za slušné Slovensko, ktoré organizovala rovnomenná iniciatíva. Situácia po vražde si vyžiadala zmenu vlády, kabinet Roberta Fica vystriedala exekutíva Petra Pellegriniho (obaja Smer-SD).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy vražda Jána Kuciaka

Diskusia (0 reakcií)