Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sme má nového zástupcu šéfredaktorky a šéfeditora webu

31.03.2017, 12:47 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Novým zástupcom šéfredaktorky Sme sa stal Ondrej Podstupka. Zmeny sa v redakcii dotkli aj vedenia webu – novým šéfeditorom sa stal Tomáš Czwitkovics. Jeho predchodca Michal Trško sa bude venovať regionálnym webom Petit Pressu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

O. Podstupka bude mať v novej pozícii zástupcu šéfredaktora zodpovednosť za digitálny magazínový obsah.

„Popri spravodajstve, v ktorom je Sme tradične silné, chceme posilňovať aj digitálny magazínový obsah, ktorý je pridanou hodnotou pre nášho čitateľa,“ povedala šéfredaktorka Beata Balogová.

„Magazínové tituly Sme už dnes vyrábajú obsah, ktorý by kvalitou aj množstvom zodpovedal samostatnému titulu. Na webe Sme si potrebujú nájsť stabilný priestor, v ktorom čitatelia vždy nájdu témy presahujúce ruch denného spravodajstva. Či už hľadajú rozvážnejšie a hlbšie informácie, alebo oddychovejšie čítanie,“ povedal O. Podstupka.

Zvyšnými tromi zástupcami B. Balogovej sú Tomáš Prokopčák, Svetlana Kolesárová a Jakub Filo, ktorý vymenil od tohto roka vo funkcii Petra Šabatu. 

Zmenou v Petit Presse je aj nový šéfeditor webu Sme.sk, ktorým sa stal Tomáš Czwitkovics. Do vydavateľstva prišiel začiatkom vlaňajška, pôvodne zastával pozíciu projektového manažéra pre audience development. Predtým bol šéfredaktorom webov TREND.sk a Mediálne.sk. Vo funkcii nahradí Michala Trška.

Ondrej Podstupka, Tomáš Czwitkovics, Michal TrškoZdroj: Sme.sk

„Nový šéfeditor bude okrem riadenia práce editorov online spravodajstva pomáhať rozvíjať značku Sme v digitálnom prostredí a hľadať nové spôsoby, ako obsah a hodnoty Sme čo najlepšie doručiť čitateľom,“ povedala B. Balogová.

M. Trško zostáva vo vydavateľstve, prejde však do divízie regionálnych týždenníkov, v ktorej už v minulosti pôsobil ako šéfredaktor týždenníka My Týždenník pre Záhorie. Po novom budem projektovým manažérom divízie so zameraním na regionálne weby a sociálne siete.

Trškovou úlohou bude podľa Petit Pressu zvýšiť povedomie o regionálnych weboch vydavateľstva. Potenciál rastu v tomto segmente vidí Petit Press v lepšej distribúcii obsahu na rôznych platformách vrátane sociálnych sietí.

Okrem práce pre Petit Press je M. Trško aj súčasťou projektu športového portálu Športinak.sk. Jeho vydavateľom je spoločnosť Webinak, kde je M. Trško spolumajiteľ. Spoločnosť vydáva aj portál Ženyvmeste.sk.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Petit Press, Sme

Diskusia (0 reakcií)