Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenka vyšla s článkom o Pavelekovej, ktorá „chytila druhý dych“

21.07.2015, 14:08 | Martin Poláš | © 2015 News and Media Holding

Týždenníku Slovenka v týchto dňoch výrazne nepriali okolnosti. V najnovšom čísle promuje na titulke rozhovor s herečkou Magdou Pavelekovou, ktorá zomrela 20. júla vo veku 84 rokov. Článok vznikol ešte pred jej nečakaným úmrtím. Týždenník píše o tom, že chytila druhý dych.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Slovenka

Redaktorka Slovenky navštívila pred niekoľkými dňami herečku u nej doma, kde vznikol spomínaný rozhovor. M. Paveleková v ňom rozpráva o svojom zdraví, bývaní či spomienkach z minulosti.

Interview promuje týždenník aj na titulke, samotný článok vyšiel s nadpisom Pani Majda chytila druhý dych!

V poradí 29. číslo Slovenky oficiálne vyšlo v pondelok 20. júla. Je tak zrejmé, že redakcia už obsah upravovať nemohla. Herečka zomrela v rovnaký deň.

Doplnené 15:09: Šéfredaktorka Slovenky Mária Miková pre Mediálne.sk uviedla, že tím z redakcie herečku navštívil vo štvrtok v stredu.

„Cítila sa ešte veľmi dobre, aj preto bol v takom duchu postavený titulok. Žiaľ, vývoj bol napokon iný. Aj taká býva niekedy novinárčina. Je však pre nás pocta, že sme s ňou mohli tento posledný rozhovor urobiť,“ povedala.

Šéfredaktorka zároveň potvrdila, že na obsah printového vydania už redakcia dosah nemala – Slovenka sa do tlače posiela v piatok a distribuovať sa začína v nedeľu.

Informáciu o Pavelekovej úmrtí priniesol aj internetový magazín zenskyweb.sk, kde vydavateľ Slovenky, spoločnosť Star Production, publikuje aj materiály zo svojich printových titulov orientovaných na ženské čitateľky.

V článku z pondelka je na konci uvedené avízo o „poslednom“ rozhovore s herečkou, ktorý majú čitatelia hľadať v aktuálnom vydaní Slovenky.

Webový článok zdieľala redakcia aj na Facebooku. Tam ju v komentári upozorňuje na aktuálnu titulku aj jeden z čitateľov.

Slovenka - titulka 29. číslaZdroj: zenskyweb.sk

Kompletné stanovisko vydavateľstva Star Production

Vydavateľstvo Star Production a redakcia Slovenka vyjadrujú hlbokú sústrasť rodine zosnulej herečky Magdy Pavelekovej, ktorá minulý týždeň v stredu 
15. júla 2015 poskytla redaktorke Slovenky rozhovor. Vzhľadom k šokujúcej pondelkovej situácii, ktorá zarmútila všetkých tých, ktorí mali pani Magdu Pavelekovú úprimne radi, dovoľte nasledovné stanovisko:

Začiatkom minulého týždňa pani Magda osobne telefonovala do redakcie s tým, že plánuje uskutočniť sériu rozhovorov. Ako prvú si vybrala Slovenku, ku ktorej prechovávala nielen profesionálny, ale aj hlboko ľudský vzťah. Aj vzhľadom k tomu, že časopis Slovenka ju sprevádzal od jej mladých rokov. Z úcty k legende, ktorá dlhodobo rozhovory odmietala aj nám, a s príchodom jej menín sme jej zablahoželali a venovali kyticu.

Vtedy nikto netušil, že hlboko osobný rozhovor, ktorý poskytla redaktorke, bude jej posledný. O jej aktuálnom dobrom zdravotnom stave, o tom, že plánovala stretnutia s ďalšími novinármi, svedčí aj fakt, že na utorok 21. júla si s nami dohodla ďalšie stretnutie – fotografovanie vo svojej záhrade. Titulok Magda Paveleková Chytila druhý dych bol adekvátny.

Správa o jej náhlom úmrtí nás šokovala v čase, keď práve prebiehala distribúcia nového čísla Slovenky. Časopis Slovenka sa už 67 rokov, len s ojedinelými zmenami, distribuuje vždy v pondelok ráno. Uzávierka čísla je v piatok vo večerných hodinách, tlač prebieha podľa harmonogramu tlačiarne, spravidla počas víkendu. Je pre nás veľkou cťou, že Magda Paveleková si vybrala na exkluzívny rozhovor náš časopis, zároveň je nám veľmi ľúto, že nás náhle a nečakane opustila.

Mária Miková
, šéfredaktorka týždenníka Slovenka

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Slovenka

Diskusia (0 reakcií)