Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenka robí Pellegrinimu reklamu. Ten ju za to odmenil, upozorňuje Transparency

12.02.2020, 11:10 | Ján Meľuch | © 2020 News and Media Holding

Populárny ženský časopis ponúkol v čase krátko pred voľbami slovenskému premiérovi Petrovi Pellegrinimu priestor, za ktorý by iné strany museli platiť tisíce eur. Premiér sa dostal aj na titulku magazínu, ktorý si kúpi každý týždeň približne 30-tisíc ľudí. Upozornila na to Transparency International Slovensko (TIS).

  • Tlačiť
  • 2

Premiér dostal priestor na štyroch stranách, na ktorých odpovedá na sugestívne otázky, v ktorých je cítiť náklonnosť k jeho osobe.

Jedna z nich napríklad znela: „Kampaň je v plnom prúde, na post premiéra majú zálusk viacerí politici. Ministerské kreslá si rozdeľujú už pred voľbami. Vy ste si ľudí, podľa vás, čím získali?“

Text je doplnený fotkami z detstva, ale aj napríklad s pápežom Františkom či americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

P. Pellegrini promoval rozhovor aj na svojej facebookovej stránke. Za pozornosť stojí fakt, že rozhovory s politikmi sa v časopise vyskytujú pravidelne, na rozdiel od aktuálneho článku sú ale označené ako reklama a nedostávajú sa na titulnú stranu.

Neprehliadnite

V rovnaký deň, ako vyšlo nové číslo Slovenky, sa v centrálnom registri zmlúv objavila zmluva v hodnote 50-tisíc eur, ktorá je určená združeniu Slovenka. To organizuje folklórny Deň kroja v Banskej Bystrici. Suma je z osobnej rezervy premiéra P. Pellegriniho.

Občianske združenie vedie Mária Reháková, vydavateľka Slovenky a šéfredaktorka časopisu Mária Miková, ktorá sa na rozhovore s P. Pellegrinim autorsky podieľala. Polovica, teda 25-tisíc eur zo štátneho grantu ide na propagáciu podujatia, a to práve v časopise Slovenka.

Transparency International tvrdí, že premiér tak poslal štátne peniaze, ktoré sú určené na mimoriadne účely, rovno do vrecka vydavateľa časopisu Slovenka. Podľa kancelárie premiéra išlo o štandardný rozhovor a finančný príspevok s ním nijako nesúvisí.

Manželia Rehákovci sú známi v biznise aj mediálnej sfére. Rehákovej manžel Ladislav sa radí roky k najmajetnejším Slovákom. Na Slovensku spoluzakladal aj mobilného operátora Globtel, ktorý potom kúpil a zveľadil francúzsky Orange. Následne sa presunul hlavne do médií a stavebníctva, stál napríklad pri zrode rádia Jemné melódie.

V roku 2006 bol aj krátko vyšetrovaný za údajné vydieranie svojej bývalej účtovníčky. Tá však bola napokon odsúdená na osem rokov na spreneveru jeho peňazí.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Peter Pellegrini