Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéfredaktor Zem a Vek obžalovaný z extrémizmu sa cíti nevinný

11.12.2019, 11:44 | TASR

Šéfredaktor časopisu Zem a Vek Tibor Eliot Rostas, ktorý je obžalovaný z rozširovania extrémistického materiálu, sa cíti nevinný a odmieta, že by prechovával nenávisť k menšinám. Uviedol to počas prestávky na pojednávaní Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Zem a Vek

„Stojím si za všetkým, čo som v článku napísal,“ uviedol počas prestávky obžalovaný, ktorý odmieta, že by niekoho navádzal na násilie. „Každý máme právo na to, aby sme vyjadrovali svoje postoje a myšlienky a každý máme právo na to, aby sme hovorili to, čo si myslíme,“ uviedol na svoju obhajobu obžalovaný.

Ten dodal, že nebol v prípravnom konaní vypočutý. „On urobil esej, v ktorej čerpal z historických prameňov,“ vysvetľoval jeho obhajca Ľubomír Hlbočan, ktorý neplánuje súdu navrhnúť predvolať na pojednávanie žiadnych svedkov.

Podľa obžaloby v máji 2017 zverejnil T. E. Rostas v časopise článok s názvom Klin židov medzi Slovanmi, v ktorom uviedol citácie údajných myšlienok rôznych osobností slovenskej histórie, v ktorých vyjadrovali negatívne postoje k židovskej komunite. Podľa prokuratúry tým T. E. Rostas uvádzal do obehu a rozširoval extrémistické materiály a spáchal taký čin verejne.

Neprehliadnite

Ďalej verejne hanobil skupinu osôb pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu alebo pre ich náboženské vyznanie.

Zároveň verejne podnecoval k nenávisti voči skupine osôb pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu a náboženské vyznanie.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Zem a Vek

Diskusia (0 reakcií)