Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Rozboril obvinil šéfredaktorku Nového Času, že sa mu pomstieva cez noviny

21.04.2017, 09:11 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Moderátora Vila Rozborila nahneval článok v denníku Nový Čas, ktorý bol vo štvrtok titulkovou témou. Bulvár písal o postrelení jeho psa, ktorý mal na ulici napadnúť iného psa aj jeho majiteľa. Moderátor tvrdí, že týmto spôsobom si s ním šéfredaktorka denníka „vybavuje účty“.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Nový Čas vo štvrtok publikoval článok Krvavá dráma a streľba na hrádzi, v ktorom denník informoval o udalosti, keď Rozborilov pes Uxo ušiel z pozemku a na ulici napadol iného psa aj jeho majiteľa. Ten použil strelnú zbraň, Rozborilovho psa pri tom zranil a ten skončil u veterinára. V. Rozboril nebol doma, pes ušiel z oploteného pozemku pre chybu na elektrickej bráne, vysvetľoval moderátor na Facebooku.

Pre denník sa V. Rozboril nevyjadril, noviny situáciu opísali ako „krvavú drámu“, pri ktorej sa majiteľ druhého psa mal báť o život. Nový Čas vychádzal aj z opisu nemenovaného zdroja, ktorý mal situáciu sledovať cez okno, ako aj svedectva robotníka pracujúceho neďaleko miesta incidentu. Denník článok podpísal skratkou „pro“, teda všeobecným označením šoubiznisovej redakcie („Prominenti“).

V. Rozborilovi sa vyznenie článku nepozdávalo, na sociálnej sieti svojim fanúšikom situáciu objasnil s tým, že sused je v poriadku a má štvorcentimetrový škrabanec na predlaktí. Susedovi sa ospravedlnil s tým, že cíti svoju morálnu zodpovednosť. Status písal z pobytu v Španielsku.

„Viete, stal sa mi malér a mrzí ma to. Na druhej strane - nie je pes ako pes. Ani noviny ako noviny. A opis, ktorý som si prečítal na Čas.sk, chce úplne nezmyselne vytvoriť pocit Rozborilovho krvilačného netvora, ktorý zaútočil na človeka,“ posťažoval sa moderátor. O „krvilačnom netvorovi“ sa noviny priamo nezmieňujú, použili konkrétne slová „zúriaci a agresívny pes“, „krvavá dráma“ a na webe aj „nepríčetný útok“.

V závere príspevku na sociálnej sieti sa moderátor osopil na šéfredaktorku denníka Júliu Kováčovú, s ktorou v minulosti tvoril pár. „Šéfredaktorka Nového Času Júlia Kováčová s týmto ‚krvilačným netvorom‘ Uxom žila pár mesiacov v jednej domácnosti. Je smutné, keď sa médiá zneužívajú ako nástroj osobnej pomsty a ženskej ohrdnutosti. Julka, prestaň už ubližovať ľuďom,“ napísal V. Rozboril na Facebooku a svojich priaznivcov vyzval na zdieľanie statusu. 

Mediálne.sk požiadalo o reakciu aj J. Kováčovú. Tá sa zatiaľ k záležitosti nevyjadrila. Redakcii Nového Času šéfuje od roku 2008.

V čase, keď s V. Rozborilom tvorila pár, noviny často prinášali rozhovory s moderátorom a hojne sa venovali témam súvisiacim s ním, najmä jeho relácii V siedmom nebi, ako aj detailom o osude ľudí, ktorí sa objavili v televíznom programe.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy Júlia Kováčová, Nový Čas, Vilo Rozboril