Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Počet vrážd žurnalistov v Mexiku rastie, o život prišla ďalšia novinárka

12.06.2019, 16:49 | TASR

Novinárku miestnych novín zavraždili v utorok na juhovýchode Mexika. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na bývalého zamestnávateľa zavraždenej i na správy z médií.

  • Tlačiť
  • 0

Na žurnalistku Normu Sarabiovú zaútočili dvaja ozbrojení muži na motorke – niekoľkokrát na ňu vystrelili v blízkosti jej bydliska v mexickom štáte Tabasco, uviedol denník Tabasco Hoy.

„Jej smrť nás nesmierne mrzí a súcitíme s jej rodinou,“ napísal na Twitteri šéfredaktor týchto novín Héctor Tapia. N. Sarabiová pôsobila 15 rokov v novinách Tabasco Today a v poslednom období písala i pre viaceré lokálne médiá.

Ide už o šiestu vraždu novinára v Mexiku počas tohto roku. Mexiko predstavuje pre novinárov jednu z najnebezpečnejších krajín na svete. Od roku 2000 zabili v tomto stredoamerickom štáte – zažívajúcom vlnu násilia v súvislosti s obchodovaním s drogami a korupciou v politike – už viac než 100 pracovníkov médií.

Neprehliadnite

Väčšina páchateľov zostala nepotrestaná. Mexiko sa podľa organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) nachádza za Afganistanom a Sýriou na treťom mieste spomedzi všetkých krajín sveta, kde novinárom hrozí najväčšie nebezpečenstvo.

V máji napríklad zavraždili investigatívneho novinára Francisca Romera, ktorý sa zaoberal organizovaným zločinom a politickými kauzami.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mexiko, novinári

Diskusia (0 reakcií)