Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po TASR má mať Slavia Capital prsty aj v SITA. Grošaft predal podiel

06.02.2019, 13:52 | Ján Kováč | © 2019 News and Media Holding

Vlani v tichosti prebehla významná zmena, ktorá môže mať súvis s trendom oligarchizácie médií. Majoritným vlastníkom agentúry SITA už nie je jej zakladateľ Igor Grošaft – muž, ktorý sa už 20 rokov pohybuje na pomedzí médií, biznisu a politiky.

  • Tlačiť
  • 0

I. Grošaft oficiálne predal kontrolu nad SITA ešte v lete minulého roka. Novým oficiálnym majiteľom je Róbert Király – manažér, ktorý je tiež súčasťou súkromnej agentúry prakticky od jej vzniku.

V kuloároch sa však hovorí, že SITA mohol v skutočnosti ovládnuť Martin Kvietik, respektíve investičná Slavia Capital, ktorú M. Kvietik spoluvlastní. R. Király aj Slavia Capital to odmietajú.

Ak by napriek ich tvrdeniam boli zákulisné informácie správne, zo SITA a jej portálu Webnoviny.sk by sa mohlo stať ďalšie médium „v službách“ Andreja Danka a SNS. O M. Kvietikovi sa totiž čoraz viac hovorí ako o podnikateľovi blízkom SNS.

S príchodom SNS k moci v roku 2016 sa do vysokých štátnych úradov dostali viaceré osoby z okolia M. Kvietika. TREND tieto väzby rozoberal v závere minulého roka.

Kuloárne informácie

R. Király je od septembra 2018 jediným konečným užívateľom výhod v SITA. Podľa registra partnerov verejného sektora vlastní 80 percent akcií agentúry Királyho firma KCR Media.

Neprehliadnite

Predtým cez svoje firmy kontroloval väčšinu v agentúre I. Grošaft. Od jesene je už len jedným z menšinových vlastníkov.

Aj keď sa R. Király prezentuje ako skutočný vlastník SITA, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy SITA, Slavia Capital

Diskusia (0 reakcií)