Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Plus jeden deň zrušil dve z troch magazínových príloh

09.01.2012, 16:39 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Od Nového roka skončili supplementy pre ženy a s kuchárskymi receptami. Zachovaný ostáva Plus jeden deň Magazín s televíznym programom.

  • Tlačiť
  • 0

pluska_magaziny

Miesto troch už iba jedna. Vydavateľstvo Spoločnosť 7 Plus od nového roka zrušilo dve pravidelné magazínové prílohy svojho denníka Plus jeden deň - štvrtkovú Pre ženy a sobotný kulinársky Receptár. Zachovaný ostáva iba piatkový Plus jeden deň Magazín s televíznym programom.

Generálny riaditeľ Spoločnosti 7 Plus Michal Klíma v decembrovom rozhovore pre Mediálne.sk zdôvodnil zrušenie príloh ich nerentabilnosťou. "Denník buď funguje tak, ako je, a prílohy prinesú dodatočný zisk, ale žiadna príloha ho nezachráni. Príloha, ktorá má podopierať denník a živiť ho, nemôže nikdy fungovať, pretože čitateľov, ktorí si noviny kúpia kvôli prílohe, je vždy iba zlomok. Sústrediť sa musíme na core produkt," vysvetlil.

logo_spolocnost_7_plus.gif

Posledný magazín Plus jeden deň Pre ženy vyšiel 22. decembra 2011, jeho obsah vydavateľstvo integrovalo priamo do denníka, v sobotnom vydaní zaviedlo pravidelnú dvojstranu s názvom Svet ženy. Jej autorkou je doterajšia vedúca redaktorka magazínu Plus jeden deň Pre ženy Marika Studeničová. Koncom roka zanikol aj Plus jeden deň Receptár, kuchárske recepty sú taktiež aj súčasťou novej dvojstrany Svet ženy.

Oba magazínové suplementy spustila Spoločnosť 7 Plus v júni 2008, jediný zachovaný Plus jeden deň Magazín je pravidelnou súčasťou denníka od jeho vzniku 4. septembra 2006. Na rok 2012 stanovilo vydavateľstvo cenu jednej plnofarebnej inzertnej strany v magazíne na 3 100 eur bez DPH.

Konkurenčný bulvárny denník Nový Čas vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia vydáva svoju pravidelnú magazínovú prílohu s televíznym programom Nový Čas Víkend tradične každú sobotu. V júni 2009 vydavateľstvo spustilo ďalší suplement s názvom Nový Čas Zdravie, ktorý však po niekoľkých mesiacoch zanikol. 

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)