Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta: Konsolidácia je potrebná, máme pripravené ďalšie investície

25.09.2017, 16:11 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Finančná skupina Penta nákupmi na mediálnom trhu stále neskončila. Naposledy kúpila maďarské tituly od vydavateľstva Petit Press, kde má menšinový podiel. To však boli iba malé ryby oproti tomu, čo by mohlo byť v hľadáčiku firmy. Opäť sa začalo hovoriť o jej záujme o televíziu Markíza, ktorý sa spomínal krátko po tom, ako Penta po prvýkrát vstúpila do mediálneho biznisu. Tentoraz to je najmä z iniciatívy majiteľa televízie CME, ktorý predáva svoje aktivity. A Penta už dlhšie rokuje aj o prevzatí časti portfólia konkurenčného vydavateľstva Ringier Axel Springer, ktoré vydáva denník Nový Čas.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Penta

Ani k jednej z možných akvizícií sa Penta aktuálne nevyjadruje. Hovorca skupina Gabriel Tóth na otázku, či má skupina záujem o Markízu a Nový Čas odpovedal: „Nekomentujeme“.

K „špekuláciám“ sa nechce vyjadrovať ani CME, ktoré má údajne záujem okrem Markízy predať v regióne aj ostatné svoje televízie vrátane českej Novy, napísal minulý týždeň český web Echo24. Na odpredaji svojich staníc v Slovinsku a Chorvátsku sa už CME dohodlo v lete.

Ponuku na kúpu Markízy už Penta pred dvomi rokmi dala. Snahou získať najsledovanejšiu televíziu sa netajila, jej manažéri o zámere v minulosti hovorili. Echo24 radí Pentu aj k aktuálnym záujemcom, no tých môže byť viac, a tak nie je vylúčený ani súboj cenových ponúk. Markíza, ktorá berie zhruba každé štvrté euro investované na Slovensku do reklamy, by pozíciu Penty v mediálnom biznise výrazne posilnila.

O televíziu sa podľa Echo24 zaujímajú aj PPF Petra Kellnera, Andrej Babiš s Agrofertom a čínska CEFC, ktorá spoluvlastní J&T Finance Group. Pre Sme ani jeden z nich možný záujem o Markízu či ďalšie televízie nekomentoval, Agrofert uviedol, že televízie nekupuje. 

Rokovania trvajú dlhšie

Bližšie k realite je momentálne vstup Penty do Ringieru. So švajčiarsko-nemeckým vlastníkom podľa dostupných informácií rokuje finančná skupina už niekoľko mesiacov, no výsledok je nejasný.

Že je Ringier Axel Springer pripravený predávať v regióne printové tituly, naznačuje 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Penta

Diskusia (0 reakcií)