Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Panta Rhei stiahlo Zem a Vek od pokladní

10.04.2015, 14:25 | bb | © 2015 News and Media Holding

Aktualizované o stanovisko Panta Rhei | Celoslovenská sieť kníhkupectiev Panta Rhei sťahuje vo svojich predajniach od pokladní časopis Zem a Vek. Naďalej ho bude predávať, no už len v štandardných regáloch s časopismi.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

Panta Rhei

Konšpiračný mesačník, ktorý má okrem priaznivcov i zástupy odporcov, tak príde o lukratívnu pozíciu.

Sieť kníhkupectiev, na ktorú má dosah finančná skupina J&T, sa stala terčom verejnej kritiky už v minulom roku, po tom, čo umožnila vydavateľovi časopisu Tiborovi Eliotovi Rostasovi na svojej pôde prednášať.

To, že kníhkupectvo dalo priestor vyznávačovi konšpiračných teórií, pobúrilo časť čitateľskej obce, ktorá na sociálnych sieťach organizovala bojkot Panta Rhei s tým, že nebudú nakupovať v kníhkupectve, ktoré propaguje a šíri myšlienky T. E. Rostasa.

Na to, že Zem a vek zmizne od pokladní kníhkupectiev upozornila facebooková stránka Prečo ľuďom hrabe? Informáciu pre TREND.sk potvrdili v hlavnom kníhkupectve firmy na Poštovej ulici v Bratislave s tým, že príkaz stiahnuť časopisy dostali bez bližšieho vysvetlenia.

Časopis Zem a vek ponúka bezplatne počas jazdy svojimi vlakmi na Slovensku aj český súkromný dopravca RegioJet. „Cestujúci v našich spojoch sú rôzni a každý má na výber, či si daný časopis, alebo noviny prečíta... Je nám ľúto, že Vás tento časopis poburuje, ale pokiaľ bude žiadaný a naši klienti budú mať záujem si ho prečítať, z ponuky ho s najväčšou pravdepodobnosťou nestiahneme,“ reagovala spoločnosť v novembri minulého roka pre spomínanú facebookovú stránku, na ktorej sa objavila kritika, že ho ponúka cestujúcim.

Čerstvá informácia: Vedenie Panta Rhei prikázalo stiahnuť časopis Zem a vek od pokladní. Informáciu máme z jednej predajne, ale zrejme to bude platiť pre celú sieť.

Posted by Prečo ľuďom hrabe? on Friday, April 10, 2015

Aktualizované o stanovisko Panta Rhei 13. 4.: „Časopis Zem a Vek je stále v predaji v celej predajnej sieti Panta Rhei. Bol preložený z pozície na pulte medzi časopisy v štandardnom umiestnení. Vyplýva to z ukončenia dohody o vystavení titulu na spoplatnenej marketingovej pozícii. Spoločnosť Panta Rhei k tomuto kroku neviedli žiadne iné súvislosti, iba štandardné interné postupy na prevádzkach. Podľa posledných výsledkov predajnosti neevidujeme jeho zvýšenú predajnosť.“

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Panta Rhei