Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Osobnosťou roka podľa časopisu Time je Džamál Chášukdží a ďalší novinári

11.12.2018, 16:50 | TASR | Mediálne.sk

Saudskoarabskému novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, ktorého zavraždili v októbri na konzuláte jeho krajiny v Istanbule, a ďalším novinárom udelil v utorok americkým časopisom Time titul Osobnosť roka. Okrem iných si pripomenul aj Jána Kuciaka.

  • Tlačiť
  • 0

Časopis tiež ocenil filipínsku novinárku Mariu Ressovú, kritickú k vedeniu svojho štátu, reportérov agentúry Reuters Ťjo Sou Ua a Wa Loneho väznených v Mjanmarsku a redakciu novín Capital Gazette z amerického Annapolisu vrátane jej piatich členov zabitých pri júnovej streľbe.

Time o nich píše v hlavnom článku nazvanom Strážcovia a vojna o pravdu. Americký časopis distribuovaný po celom svete volí každoročne osobnosť, ktorá najvýraznejšie ovplyvnila svetové dianie v uplynulých 12 mesiacoch od roku 1927.

Osobnosťami roka sa podľa časopisu Time stala skupina novinárovZdroj: Facebook / Time

S výberom je spojené umiestnenie podobizne vybranej osobnosti či osobností na titulnej stránke nasledujúceho vydania časopisu.

V článku si Time pripomenul aj štyroch európskych novinárov, ktorých v roku 2018 zavraždili. Píše aj o Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej. „Dvojicu vo veku 27 rokov zastrelili priamo vo vlastnom dome, v ktorom si plánovali založiť rodinu,“ uvádza.

Minulý rok vyhlásil Time za osobnosti roka ženy, ktoré prelomili mlčanie o sexuálnom obťažovaní v hnutí #MeToo. Na titulnej stránke časopisu boli aj speváčka Taylor Swift, herečka Ashley Juddová či žena, ktorej bolo vidieť iba rameno.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ďžamál Chášukdží, Time

Diskusia (0 reakcií)