Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Osobnosťou roka časopisu Time je švédska aktivistka Greta

11.12.2019, 15:46

Osobnosťou roka amerického časopisu Time sa stala švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.

  • Tlačiť
  • 16

Decembrové dvojčíslo časopisu Time pri tejto príležitosti vyjde s obálkou, na ktorej bude figurovať fotografia 16-ročnej G. Thunbergovej zhotovená 4. decembra na brehu v portugalskej metropole Lisabon s podtitulom „Moc mladých“.

„Klimatickej aktivistke Grete Thunbergovej sa podarilo pretransformovať nejasné obavy o našu planétu na celosvetové hnutie vyzývajúce na globálnu zmenu,“ zdôvodnil v stredu časopis Time výber osobnosti roka 2019.

Greta Thunbergová sa stala známou po tom, ako vlani denne protestovala pred švédskym parlamentom, pričom žiadala, aby politici urobili viac v boji proti klimatickej zmene.

Neprehliadnite

Mladých ľudí na celom svete tým inšpirovala k vlne protestov známych ako „Piatky za budúcnosť“. Na titulke magazínu bola po prvý raz v máji tohto roka.

Vlani za Osobnosť roka vyhlásil Time zavraždeného Džamála Chášukdžího a ďalších novinárov. V súvisiacom článku si pripomenul aj slovenského investigatívneho reportéra Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy Greta Thunbergová, Time