Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odchody v Pravde pokračujú: Denník opúšťa hlavný komentátor Dag Daniš

30.04.2010, 12:00 | Lukáš Kočišek | © 2010 News and Media Holding

Zajtra nastupuje do rovnakej pozície v Hospodárskych novinách.

  • Tlačiť
  • 6

pravda_logo_nove_mini.gif

Odchody novinárov z denníka Pravda po príchode nových majiteľov pokračujú. Dnes svoj pracovný pomer končí hlavný komentátor Dag Daniš, od 1. mája nastupuje na rovnakú pozíciu do Hospodárskych novín. Akvizíciou Daniša sa denník pochválil na svojom webe.

dag_danis_ecopress

„Dostal som slušnú ponuku od slušných novín, preto som ju prijal," povedal pre HNonline.sk Dag Daniš. Šéfredaktor Hospodárskych novín Peter Vavro v ňom vidí jedného z najlepších slovenských komentátorov súčasnosti. „Noviny dnes potrebujú ľudí s jasným názorom a rozhľadom. V Dagovi Danišovi sme takéhoto človeka získali," dodal Vavro.

Vydavateľ Pravdy Perex prešiel začiatkom marca z vlastníctva britskej skupiny Daily Mail do rúk neznámej pražskej spoločnosti Florena. K organizovaniu obchodu sa prihlásila finančná skupina J&T, ako majiteľ Floreny bol neskôr prezentovaný Karol Biermann.

Po nástupe novej šéfredaktorky Nory Sliškovej z Pravdy odišlo už okolo trinásť novinárov. Niektorí dali podľa informácií Mediálne.sk výpoveď z personálnych dôvodov, keď si nový majiteľ dosadil vlastné vedenie redakcie. Iní spomenuli aj obavu nad smerovaním novín, najmä v oblasti domáceho spravodajstva. Podľa Sliškovej ide iba „o prirodzené pohyby, ktoré sa dejú v každej redakcii“. 

Z Hospodárskych novín do Pravdy zároveň podľa informácií Mediálne.sk prechádza komentátor Peter Javůrek, Sliškovej bývalý kolega zo zatvoreného týždenníka Žurnal. Do Pravdy si už zo svojho bývalého pôsobiska priniesla viacero ľudí, medzi inými Zuzanu Račkovú, Patríciu Ďuriškovú či Tinu Čornú.  

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Pravda má nového majiteľa