Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obvinená novinárka Piraňa sa sťažuje na políciu a NAKA. Prípad skúma prokuratúra

22.05.2018, 14:50 | Zuzana Petková | © 2018 News and Media Holding

Novinárka Júlia Mikolášiková, známa pod prezývkou Piraňa, požiadala Generálnu prokuratúru, aby preskúmala postup polície a okresného prokurátora v jej prípade. J. Mikolášiková je obvinená z nebezpečného prenasledovania policajta z protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

  • Tlačiť
  • 0

Generálna prokuratúra (GP) skúma vyšetrovací spis k trestnej veci obvinenej novinárky J. Mikolášikovej. „Prokurátor trestného odboru si vyžiadal príslušné spisové materiály. Podanie je v štádiu posudzovania a vybavovania,“ uviedla hovorkyňa GP Andrea Predajňová.

Novinárka sa mala dopustiť nebezpečného prenasledovania tým, že posielala esemesky policajtovi z NAKA Zsoltovi Pélimu, ktorý sa nimi cítil ohrozený. Obvinili ju ešte pred rokom.

J. Mikolášiková, ktorá píše o kriminálnych kauzách, tvrdí, že polícia sa cez jej telefón chcela dostať k jej zdrojom. Z. Péli sa vzhľadom na prebiehajúce trestné konania telefonicky vyjadriť nechcel a na otázky zaslané e-mailom neodpovedal.

Sťažnosť na konanie

J. Mikolášiková mala policajtovi poslať napríklad esemesku v znení: „Aj vám podpálim auto, rozbijem hlavu a utopím dieťa.“ Hovorí, že komunikácia je vytrhnutá z kontextu. Z. Péli mal podľa nej riešiť problémy, ktoré mala s nebezpečnými osobami a neurobil tak.

Neprehliadnite

„Pri vyšetrovaní veci, v ktorej mám postavenie obvinenej, opakovane dochádza k porušovania trestných kódexov, ústavy, dohovoru a aj európskych smerníc. Celé konanie je podľa môjho subjektívneho názoru zjavne tendenčné, inkvizičné, šikanózne,“ uvádza J. Mikolášiková v podaní pre GP.

Trestné konanie považuje za účelové, lebo o časti SMS už predtým orgány činné v trestnom konaní rozhodovali. Okresný úrad Bratislava vydal rozhodnutie, že nejde ani o priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Podľa novinárky 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy generálna prokuratúra, NaKA

Diskusia (0 reakcií)