Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Novým šéfredaktorom TRENDU bude Branislav Benčat

28.11.2018, 11:48 | reb | © 2018 News and Media Holding

Po oznámení odchodu Olivera Brunovského z čela týždenníka TREND, ktorý spadá pod vydavateľstvo News and Media Holding (NMH), je známe meno nového šéfredaktora. Od 1. decembra ním bude Branislav Benčat, ktorý je momentálne zástupca šéfredaktora a vedie portál TREND.sk.

  • Tlačiť
  • 4

B. Benčat prišiel do TRENDU v roku 2012 z denníka Pravda. Po nástupe pracoval ako píšuci editor TREND.sk a postupne pôsobil ako senior editor, šéfredaktor TREND.sk a zároveň zástupca šéfredaktora TRENDU.

„V prvom rade sa chcem poďakovať Oliverovi Brunovskému. Nielen za tie posledné roky, keď redakciu viedol, ale za jeho celkový prínos pre slovenskú žurnalistiku. Pred 27 rokmi založil a viedol časopis, ktorý vychoval množstvo skvelých novinárov, časopis, v ktorom vždy bola pre novinára česť pracovať. A rovnaká česť to vždy bola a je aj pre mňa. Podieľať sa na tomto projekte, pracovať v skvelom tíme novinárov a teraz preberať po Oliverovi štafetu. Uvedomujem si zodpovednosť, ktorá je spojená s vedením redakcie kľúčového ekonomického týždenníka a webu na slovenskom trhu. Spravím všetko pre to, aby TREND ostal rešpektovaným titulom, ktorý bude ďalej rásť, rozšíri svoju základňu čitateľov a predplatiteľov a bude im prinášať informácie, ktoré ich a celú krajinu budú posúvať vpred,“ uviedol B. Benčat.

NMH informovalo o odchode O. Brunovského začiatkom novembra v tlačovej správe. Svoje pôsobenie ukončí po vzájomnej dohode.

V prípade týždenníka TREND bol O. Brunovský aj jeho spoluzakladateľom, periodikum začalo vychádza v roku 1991. Po celý čas bol ako šéfredaktor alebo konateľ zodpovedný za obsah.

Neprehliadnite

V bývalom vydavateľstve TREND Holding bol O. Brunovský jedným z trojice spolumajiteľov. Od nich vydavateľstvo v roku 2014 kúpila skupina Penta a postupne začlenila pod nový mediálny dom News and Media Holding.

Poznámka: Mediálne.sk je súčasťou vydavateľstva News and Media Holding.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy News and Media Holding, trend