Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový majiteľ polovice v Petit Presse potvrdený. Verlagsgruppe Passau strieda RP Media Group

09.03.2009, 15:55 | Radoslav Augustín | © 2009 News and Media Holding

Druhá polovicu vydavateľstva zostáva v rukách Prvej slovenskej investičnej skupiny. O zmenách v Petit Presse hovorí priamo predseda predstavenstva vydavateľstva Alexej Fulmek.

  • Tlačiť
  • 3

Na Slovenskú mediálnu scénu vstupuje nový hráč. Novým majiteľom polovičného podielu vo vydavateľstve Petit Press bude Media Group Rheinische Post (RP). Vo firme vystrieda Verlagsgruppe Passau, ktorá zo Slovenska odchádza. Druhá polovicu vydavateľstva zostáva v rukách Prvej slovenskej investičnej skupiny. O zmenách hovoril na webe Sme priamo predseda predstavenstva vydavateľstva Alexej Fulmek. Petit Press o tom oficiálne informoval aj v tlačovej správe.

Partnerom pre Petit Press sa tak stane česká dcéra RP Medie, mediálna skupina Mafra. Na čele jej portfólia stoja denníky Mladá Fronta Dnes, Lidové noviny či internetová spravodajská jednotka iDnes.cz.

Mafra

Nová sestra Petit Pressu
Majoritný podiel: Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft mbH

Mladá fronta DNES
Lidové noviny
Metro
FILTER
iDNES.cz
lidovky.cz
mafraprint
Óčko
Expresradio
Rádio Classic FM

Chvíľu po podpise zmlúv už Fulmek hovorí o možných synergických efektoch. "Mladá Fronta Dnes a Sme majú podobné postavenie; mienkotvorné liberálne noviny." Podľa neho sa do pol roka môže objaviť silný "pulz spoločných článkov", noviny si majú "veľmi intenzívne" vymieňať obsah. Podobne je to s onlinom: Sme.sk a iDnes.cz sa podľa Fulmeka vyvíjali podobným smerom a preto je základ na spoluprácu ideálny.

Verlagsgruppe Passau sa podľa Fulmeka chce sústrediť skôr na aktivity v Česku a Poľsku. Už Marketing & Media informovala, že zo Slovenska odchádzajúca skupina posilňuje podiel v českej Vltava-Labe Press z 80 na 100 %. Dvadsať percent jej prepustí práve Mafra.

Duseldorfský mediálny dom s históriou od roku 1947 vydáva noviny Rheinische Post so 400-tisícovým nákladom. Podľa Fulmeka skupina už predtým mala záujem vstúpiť na Slovensko. Transakcia bude platná po schválení Protimonopolným úradom.

Dnešok potvrdzuje informácie z konca minulého týždňa: do Petit Press mala vstúpiť česká Mafra. Táto skupina patrí práve nemeckej RP Medii. Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3