Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Novinárke, ktorá robila s Kuciakom, polícia vzala mobil. Chce sa doň nabúrať

16.05.2018 | ČTK | Mediálne.sk

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

16.05.2018 | olivertwist

citát AŠ:
" Ak ste to ešte stále nepochopili, blbečkovia: odteraz budete držat hubu a krok. Alebo pôjdete do basy, hajzli! Vražda Jana Kuciaka krajinu rýchle vrátila do roku 1996, ale nestagnujeme, jazda pokračuje, vitajte v roku 1986. Dlho sa nezdržíme, mierime do päťdesiatych.
Včera si podali Ondreja Janička a Pavlu Holcovú. A vy ste na rade.
Včera polícia zadržala Ondreja Janíčka, človeka, ktorý verejne obvinil štátnu tajomníčku Smeru, že ho ako sudkyňa na základe vykonštruovaných obvinení a za úplatok držala vo väzbe, aby sa mafia mohla zmocniť jeho majetku.
V tom istom čase, keď zatvárali Janíčka do cely policajného zaistenia, zhabala slovenská polícia mobil Pavly Holcovej z Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku. Šesť chlapov ju osem hodín vypočúvalo, nedostala jesť, bola jej zima. Pavla bola najbližšou spolupracovníčkou Jana Kuciaka na medzinárodnej úrovni. Každý novinársky mobil je plný citlivých údajov, dôvernej komunikácie a kontaktov na chránené zdroje. A presne o to polícii ide. Nehľadajú v Pavlinom telefóne stopy zločinov, ale informácie o svojich nepriateľoch. O ľuďoch, ktorí spolupracujú s novinármi na odhaľovaní prepojení medzi zločinom a politikou.
Dnes by vyžadovalo vieru akú mávajú len svätí, aby som dokázal uveriť, že na Slovensku, a obzvlášť v NAKA, existuje čo i jediný človek, ktorý by mal záujem Janovu vraždu vyšetriť. Zdá sa, že chcú skôr zastrašiť každého, kto by mohol jej objednávateľa alebo vykonávačov ohroziť."

16.05.2018 | jannys

Niekto má asi strach, že na koho a aká všetká špina sa ešte prevalí...

17.05.2018 | Vyktorka

Veď to, možno ani nie, že data pomôžu odhaliť vraha, ale, čo sa tam môže v jej údajoch nachádzať a s kým mala kontakty, možný zdroj informácií. Od koho čerpali informácie na odkrývnie nekalostí.

16.05.2018 | Andrej_sk

estebacke praktiky. Ale voci cudzej obcanke???

16.05.2018 | Roman Kanala

Ak to bude Apple iPhone, pri prvom pripojení na sieť sa sám zmaže. Ak majiteľka vydá príkaz na zmazanie dát. Zmazanie nie je naivné ako zrušením inode, ale v pamäti sa prepíšu všetky dáta a keď je mobil hotový, tak začne znovu. Z nuly na jedničky, potom z jedničiek na nuly. Potom je rekonštrukcia veľmi obtiažna, lebo treba ísť do hardwaru.

Ale nie o tom som chcel. Bol som prekvapený, ako veľmi verejný život degeneroval za tú chvíľu, čo som tam na Vás nedával pozor. Kriminálne živly prepadli budovu na hlavnej ulici v 1993, pokusy o vraždu boli v 1992 a 1993. Potom v 1998 tajná dražba kvôli smiešnemu dlhu, ktorý bol držaný v tajnosti, ktorú dražbu sa všetci okolo snažili spätne legalizovať. Súd, exekútorská komora, prokurátor, štátny dozor na ministerstve súdnictva. Facku dostal štát až zo Štrasburgu.

Ja som medzitým mal iné starosti. Žijem a existujem inde a tiež sa to nie je dlhá pokojná rieka. Asi desať rokov som tam nechodil, lebo mafia na mňa vypísala odmenu v 1999. Keď už bola krpatá Dzurinda, krpatá, krpatá, pokúsil som sa niečo urobiť, nedalo sa. Potom prišlo Fico a všetko akoby bolo spláchnuté do latríny. Kriminálne živly podávajú trestné oznámenia na čestného človeka, svoju obeť. Zatiaľ sa im nepodarilo ma zmalinovať, do Švajčiarska ich zlodejské prsty nesiahajú. Ale som ohromený, koľko lotrov je ochotných vo veci konať.

Tak to všetko zverejním, nech ma stíhajú za zverejňovanie objektívnych dokumentov. To ešte len bude mela.

https://blog.etrend...

https://blog.etrend...

https://www.inforoz...

16.05.2018 | Don Quijote

Slovensko smeruje do riadnej puče.

17.05.2018 | Vyktorka

Agónia ľudí, chorý štát, iba sa vrchnosť trtoší, ako tu všetko funguje, matka Terezka, pozri sa aj troška dole, ako to tu prežíva radový občan a zahlás to všemocnému.

17.05.2018 | MaGi007

1) neplacte ... a skuste sa zamysliet ake estebacke svine asik ziju v UK alebo USA ked odoberu od niekohovo mobil,pocitac koli trestnemu stihaniu a ked neprezradi pristupove kody/heslo k zasifrovanym datam tak pojde sediet ... staci len citat zahranicnu tlac a nezabudat na tie pripady v UK a rovnako ako sa diala aferka okolo Apple ... ale bolo ich hodne viac, skuste cestovat do USA a ked na vstupe nahodou poziadaju o tieto info tak im ich odmietnete dat :-D

2) policia je opat mimo ... len somar si moze mysliet, ze z jej mobilu daco vydoluju ... este tak max stare SMSky .... iba ak by aj ona bola rovnako blba ako policia a vsetko si pekne ukladala do mobilu a nic kompromitujuce nezmazala hned po vrazde Kuciaka&.... :-)

17.05.2018 | atabaz

Medzi prvými informáciami o predmetnom násilnom čine v médiách boli aj informácie o osobách, ktoré boli naposledy v kontakte so zavraždeným. Boli to aj informácie o novinárke Holcovej. Je úplne samozrejmé, že tieto osoby musia byť medzi prvými podrobované rôznym procedúram vyšetrovateľov, vrátane odoberania mobilov, kontroly počítačov, a to v záujme preverenia osobnej komunikácie so zavraždeným. Ako je možné z roho robiť nejakú záležitosť vyžadujúcu protesty verejnosti, protesty žurnalistov? Kde je súdnosť ľudí, ktorí podnecujú k absurdným prejavom nepokojov z dôvodu odmietania bežných a štandardizovaných postupov vyšetrovateľov?! Chce niekto vyvolávať dojem, že ktosi sa chystá zneužívať vyšetrovaním získané údaje na kompromitovanie niekoho?! Odborníci sa musia držať zákonných postupov. Kto sa tu chce pasovať do úloh prenasledovaných martýrov?! Veď to už je neúnosné, čo sa v tejto krajine deje! Priam chorobná snaha hľadať podnety na politizáciu.

Našim novinárom chýba predovšetkým všestrannejšia a dokonalejšia vzdelanosť, vrátane sebavzdelávania, lebo od istého času prijali zásadu, že Slovensko treba nastaviť na politickú jednostrannosť. Domnievajú sa, najmä v tomto smere najhorlivejší najmladší novinári, že majú povinnosť nanucovať svoje politické sympatie celej verejnosti. Ale žijeme v demokracii, v ktorej má právo každý občan prejavovať priazeň akejkoľvek politickej strane, tak pravici ako i ľavici, ako má každý i povinnosť rešpektovať výsledky regulárneho priebehu parlamentných volieb. Postihovať a kritizovať treba, samozrejme, rôzne pochybenia, kauzy ľudí - aj tých najvplyvnejších osobností vo významných funkciách - ale bez ohľadu na to, do ktorého krídla (pravica, ľavica, vláda, opozícia ) patria, teda spravodlivo, nielen upriamovať kritický pohľad jediným smerom (ktorý určia isté vplyvné kruhy). Novinári nesmú zabúdať na to, že môžu poukazovať na isté pochybenia, ale nesmú si dovoliť robiť predčasné závery a suplovať funkcie vyšetrovateľov, prokurátorov.

V súčasnoti novinári prijali jedinú politickú orientáciu - "útok na politickú stranu Smer" V záujme prehlbovania nenávisti k členom tejto strany priam "organizujú život" celej spoločnosti - a toto konštatujem ako jeden zo stabilných voličov pravicových strán, ale tých voličov, ktorí sú už znechutení praktikami niektorých politikov pravice. Len hľadanie podnetov na konflikty, na pestovanie nenávisti, na permanentnú zlobu. Kde je hľadanie ciest pokojnej spolupráce, pokojného spolužitia ľudí líšiacich sa tak svojou národnosťou ako svojim postojmi náboženskými , politickými?! Chyby treba hľadať a odstraňovať ich regulárnymi cestami a nástrojmi všetkých kompetentných - a spravodlivo (nielen v istých politických kruhoch).
Novinári by mali dôslednejšie poznávať svoje práva a povinnosti. Prečo tu nikto neorganizuje celoslovenské konferencie novinárov?! (Platí to aj o iných povolaniach.)
Slovensku chýbajú rôznorodé cesty verejnej (!) osvety v najširšom slova zmysle!

17.05.2018 | demo50

Som sa pobavil, z ktorej planéty si práve priletel? "Hľadanie ciest pokojnej spolupráce, pokojného spolužitia ľudí líšiacich sa tak svojou národnosťou ako svojim postojmi náboženskými , politickými?! Chyby treba hľadať a odstraňovať ich regulárnymi cestami a nástrojmi všetkých kompetentných - a spravodlivo (nielen v istých politických kruhoch)".
Tu štát už dlho slúži mafii, bol zavraždený novinár. Čo keby si usporiadal konferenciu pre farmárov z východu a tam im predniesol svoju "osvetu v najširšom slova zmysle!"