Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Novinám sa vyhrážajú pre článok o prenasledovaní gejov

20.04.2017, 10:09 | ČTK

Do redakcie ruského opozičného denníka Novaja Gazeta v stredu prišla obálka, ktorá obsahovala biely prášok neznámeho pôvodu. Analýza prášku na mieste nepreukázala prítomnosť nebezpečných látok, polícia si ho však odviezla k ďalšiemu preskúmaniu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Denník ešte minulý týždeň napísal, že čelí vyhrážkam kvôli článku o údajnom prenasledovaní homosexuálov v autonómnom Čečensku.

Rada Európy podľa agentúry Interfax zaradila Gazetu na zoznam médií, ktorým hrozí najväčšie nebezpečenstvo.

Podľa hovorkyne denníka Nadeždy Prusenkovovej polícia budovu redakcie nemusela evakuovať, denník tak svoj prevádzku neprerušil.

Adam Šachidov, poradca čečenského vládcu Ramzana Kadyrova, minulý piatok na verejnom zhromaždení asi 15-tisíc duchovných v Groznom označil redaktorov a pracovníkov Novej Gazety v priamom televíznom prenose za „nepriateľov našej viery a našej vlasti“. Podľa redakcie vyzýval tak náboženských fanatikov k vraždám novinárov.

Rada Európy v reakcii na vyhrážky z radov predstaviteľov čečenských duchovných zaradila denník na zoznam médií, ktorým hrozí najväčšie nebezpečenstvo. Rozhodla sa tak údajne na základe informácií, ktoré dostala od partnerských organizácií vrátane amerického Výboru na ochranu novinárov.

Smrť novinárov nie je v Rusku výnimočným javom. V Petrohrade v stredu zomrel redaktor miestneho denníka Novyj Peterburg Nikolaj Andrušenko. Podľahol zraneniam, ktoré mu pred mesiacom spôsobili neznámi páchatelia. Novinár predtým informoval o neefektívnym boji proti korupcii v meste.

Novaja Gazeta si vydobyla uznanie investigatívnej žurnalistikou, ktorá v minulosti stála život niekoľko jej novinárov, vrátane známej kritičky Kremľa Anny Politkovskej.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Novaja Gazeta

Diskusia (0 reakcií)