Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najvyšší čas na deratizáciu, tvrdí vo videoklipe Ráž. Zbraňou mieri na novinárov

14.10.2019, 14:08 | reb | © 2019 News and Media Holding

Skupina Elán vydala novú pieseň s názvom Bulvárne krysy. Odkazuje na prácu bulvárnych novinárov, ktorí pred časom publikovali sériu článkov o frontmanovi Jožovi Rážovi, ktorého vyfotografovali s prokurátorkou Máriou Trstenskou. Na záver klipu mieri spevák zbraňou na kľačiacich novinárov.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy

novinári

„Bol som príliš dlho dobrý, nemajú ma preto radi. Perom ničia za pár drobných. Obyčajní hnusní smradi,“ spieva v úvode novej piesne J. Ráž. Vyše štvorminútový videoklip je príbehom novinárov, ktorí speváka „naháňajú“.

Pieseň Bulvárne krysy a aj samotný videoklip má byť odkazom na nedávne články a zábery, ktoré priniesol ako prvý denník Nový Čas. J. Ráža videli a odfotili s M. Trstenskou.

Narážky na Nový Čas

Elán tiež ukazuje, ako v klipe J. Ráža naháňa paparazzi. Spevák ho udrie do tváre a poškodí mu fotoaparát. Vo videu je následne aj záber na titulnú stranu denník „Nový deň“ s podobnou grafikou, akú má Nový Čas. Kým ten má pod logom podtitul „Nezávislý denník“, vo verzii Elánu je Nový deň „Závislý od bulváru“.

Neprehliadnite

J. Ráž v klipe hovorí svojim kolegom, že je „najvyšší čas na deratizáciu“. Chce sa tak „zbaviť“ novinárov, ktorí riešia jeho súkromie.

Video sa končí scénou, v ktorej novinári kľačia na kolenách, strážia ich muži v kuklách a J. Ráž na nich mieri pištoľou. Nakoniec ich Vašo Patejdl ostrieka detskou vodnou pištoľou.

V závere klipu sa všetci traja členovia Elánu na útoku vodnou pištoľou dobre zabávajú. Ešte pred záverečnými titulkami sa objaví aj stanovisko, ktorým kapela vysvetľuje zámer nového videa.

„Tvorcovia 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy novinári