Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na nový klip Elánu reaguje aj hudobný portál. O skupine už nebude písať

14.10.2019, 18:38 | reb | © 2019 News and Media Holding

Skupina Elán sa vo svojej novej piesni zamerala na prácu bulvárnych novinárov. Vo videoklipe zinscenovala, ako si s nimi hudobníci vybavujú účty, unášajú ich autom uprostred noci a frontman Jožo Ráž na nich v závere klipu mieri pištoľou. Tematický web Hudba.sk sa rozhodol Elán bojkotovať, písať o skupine viac nebude.

  • Tlačiť
  • 27

Tagy

novinári

Elán vydáva nový album 18. októbra. K piesni Bulvárne krysy, ktorá je jeho súčasťou, vydal aj videoklip. Ten zverejnil v nedeľu, v pondelok ho uviedol aj v tlačovej správe.

„Tak sme to zase dali. Najlepšie, ako sme dokázali. Dúfam, že ľudia budú spokojní,“ komentoval nový album J. Ráž. „Bol už najvyšší čas, aby sme našim fanúšikom ponúkli nové piesne. Trvalo to trochu dlhšie, pretože sme na seba prísni,“ dodal Vašo Patejdl. Tretí z členov Elánu Jano Baláž dodal, že „teraz sa nám darí, ale čo potom?“.

Neprehliadnite

V závere nového videa o Bulvárnych krysách sa všetci traja členovia Elánu na útoku vodnou pištoľou dobre zabávajú. J. Ráž svojim kolegom hovorí aj to, že je najvyšší čas na deratizáciu.

Ešte pred záverečnými titulkami sa objaví aj stanovisko, ktorým kapela vysvetľuje zámer nového videa. „Tvorcovia si vysoko vážia a rešpektujú všetky osoby pracujúce v mediálnej oblasti, prinášajúce informácie so zreteľom na celospoločenské záujmy. Skladba a klip sú namierené výlučne voči bulvárnym médiám, ktoré so serióznou žurnalistikou nemajú nič spoločné,“ píše Elán.

Hudba.sk odmieta písať o eláne

Skupina sa teda vyhradila a tvrdí, že má na mysli výhradne bulvárnych novinárov. Namierená zbraň na kľačiacich novinárov však vyvolala veľkú kritiku verejnosti. V kontexte spoločenskej situácie a rok a pol po zastrelení Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa s pochopením širokého publika táto scéna nestretla.

Už v priebehu pár hodín vyvolal nový klip kritické reakcie fanúšikov aj médií. Vyhradil sa aj hudobný portál Hudba.sk, ktorý mapuje dianie v oblasti hudby a tvorby domácich i zahraničných interpretov. Priaznivcov na Facebooku upozornil, že o Eláne písať odmieta.

„Ak chcete čítať o poslednom albume Elánu, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 27

Tagy novinári