Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zázračný svet začne vychádzať v stredu, má aj webovú verziu

13.05.2013, 16:31 | Martin Poláš | © 2013 News and Media Holding

Populárno-náučný magazín sa bude na stánkoch predávať za 1,39 eura (aktualizované)

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť 7 Plus odtajnila dátum začiatku vychádzania dlho pripravovaného populárno-náučného mesačníka Zázračný svet.

Názov titulu korešponduje s informáciami Mediálne.sk, ktoré zverejnilo v predstihu v súvislosti s registráciou slovnej ochrannej známky, ako aj podoby loga.

Novinka v portfóliu vydavateľstva prvý raz vyjde v stredu 15. mája. Podtitul magazínu znie Objavy a zaujímavosti 3. tisícročia.

spolocnost 7 plus logo

„Obsah ponúkne atraktívne aktuálne poznatky zo sveta vedy, technológie, vesmíru alebo medicíny. Venovať sa bude najmä nevšedným otázkam a zaujímavostiam z týchto oblastí,“ uviedlo vydavateľstvo v tlačovej správe.

Časopis má byť postavený na veľkorysom vizuálnom koncepte podporenom veľkými fotografiami a prehľadnou grafikou. Koncepcia titulu by mala byť „tým správnym kokteilom, ktorý zaujme mužského aj ženského čitateľa“.

„Na základe vývoja vo svete vieme, že segment populárno-náučných časopisov sa teší mimoriadnej obľube nielen v susednom Česku. Spoločnosť 7 Plus je najväčším slovenským vydavateľstvom (pozn. podľa vlastníckej štruktúry) a svojim čitateľom prinášame stále niečo nové, dosiaľ nepoznané a najmä v slovenskom jazyku. V rámci tejto stratégie uvádzame na trh aj naše najnovšie dieťa, titul Zázračný Svet,“ uviedla generálna riaditeľka vydavateľstva Mirjana Hronová Sikimič.

Cieľovou skupinou Zázračného sveta budú muži a ženy v produktívnom veku so záujmom o nové veci, prírodu, históriu, cestovanie alebo zaujímavé ľudské príbehy. Rozsah titulu zatiaľ nebol špecifikovaný, stáť bude 1,39 eura.

Aktualizované 15. 5. o 11:05: Mesačník má na webe Pluska.sk od stredy aj vlastnú podstránku s ôsmimi položkami v hlavnom menu. Internetovú verziu chce redakcia denne aktualizovať informáciami z bežného diania, ako aj článkami z printu. Zázračný svet je dostupný aj pre tablety s iOS.

Uvedenie na trh podporuje Spoločnosť 7 Plus marketingovou kampaň, ktorej hlavné posolstvo má vychádzať zo základných atribútov magazínu – „atraktívnych obrázkov a otázok, ktoré sú zodpovedané priamo v titule“. Komunikácia naznačí tri základné piliere nového titulu – vedu, medicínu a prírodu.

Zázračný svet

Zdroj: Spoločnosť 7 Plus

Prvou aktivitou vydavateľstva v tomto duchu bolo spustenie teasingu začiatkom mája vo vlastných periodikách. Vizuály sú zverejňované aj v celoštátnom denníku Plus Jeden Deň, pričom im dominuje obrázok vážky a otázka „Koľko očiek tvorí oko vážky?“. V pondelkovom vydaní už self-promo zaberalo celú spodnú polovicu dvojstrany 6-7. V uliciach sa objavili aj bilbordy s totožným obsahom.

V ponuke najväčších slovenských vydavateľstiev je v segmente populárno-náučnej tlače v predaji slovenská mutácia mesačníka Geo, ktorú vydáva Ringier Axel Springer.

Vydavateľstvo Perfekt vydáva populárno-náučný časopis Quark. Ecopress distribuuje na Slovensku českú mutáciu mesačníka National Geographic. K najtradičnejším titulom z tohto segmentu patril v minulosti časopis ABC, ktorý začal ešte v bývalom Československu vychádzať od roku 1957.

Zázračný svet bude aktuálne 19. titulom v portfóliu Spoločnosti 7 Plus. Pre nový mesačník vydavateľstvo pôvodne zvažovalo aj názvy Prečo, Milénium, Zaujímavosti a objavy, Poznanie či Smart.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)