Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Médiá vedia priveľa. Inšpekcia prešetruje, či z polície unikajú informácie

17.12.2018, 14:30 | TASR

Inšpekcia ministerstva vnútra vyšetruje únik informácií z objasňovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ako aj vypočúvania nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Informoval o tom v pondelok vo svojom stanovisku tlačový odbor ministerstva.

  • Tlačiť
  • 0

Inšpekcia zisťuje, či mohli informácie uniknúť z prostredia Policajného zboru (PZ) SR. „Inšpekcia Ministerstva vnútra (MV) SR vedie v súvislosti s oboma vecami trestné stíhanie vo veci trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa,“ informoval rezort.

Uviedol, že sa chce dozvedieť aj to, či informácie mohli eventuálne uniknúť z prostredia PZ alebo nie. Podľa rezortu dosiaľ nebolo vnesené obvinenie voči žiadnej osobe. Príslušníci inšpekcie majú vykonávať všetky úkony potrebné pre ďalšie rozhodnutia vo veci.

Neprehliadnite

V piatok 14. decembra polícia informovala, že medializované informácie o vypočúvaní N. Bödöra sa nezakladajú „úplne na pravde“. Policajný prezident Milan Lučanský avizoval opatrenia na zabránenie úniku informácií.

Polícia tak reagovala na správu Denníka N, že Národná kriminálna agentúra vypočúvala N. Bödöra v súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára a jeho snúbenice.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ministerstvo vnútra, NaKA, Norbert Bödör

Diskusia (0 reakcií)