Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Marcové termíny pojednávania v kauze vraždy Kuciaka sú zrušené

12.03.2020, 12:33 | TASR

Marcové termíny hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú zrušené. Aprílové termíny ostávajú v platnosti. Dôvodom je zákaz hromadných podujatí.

  • Tlačiť
  • 0

Zrušené sú aj niektoré termíny pojednávania s Miroslavom Marčekom, ktorý sa priznal k vražde, informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Termín hlavného pojednávania v trestnej veci vedenej proti obžalovanému Miroslavovi M. nariadený na dni 17. marca a 15. apríla a termín pojednávania v trestnej veci vedenej proti obžalovanému Tomášovi Sz. a spol. nariadeného na 18. a 19. marca 2020 sa ruší. To s poukazom na rozhodnutie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky o zákaze usporadúvať podujatia do 23. marca z dôvodu všeobecného záujmu na ochrane verejného zdravia ľudí,“ konkretizovala hovorkyňa ŠTS.

Súd, ako dodala K. Kudjáková, určil nové termíny procesu s obžalovaným Miroslavom Marčekom na 26. a 31. marca, ktoré sa budú konať v budove ŠTS v Pezinku.

Aprílové termíny v trestnej veci vedenej proti obžalovanému Tomášovi Szabóovi a spol. v kauze vraždy investigatívneho novinára ostávajú v platnosti.

Naposledy sa pojednávalo vo veci vraždy J. Kuciaka pred senátom ŠTS 6. februára. Vtedy vypovedali znalci z polície a Europolu.

Neprehliadnite

Vysvetľovali, akým spôsobom extrahovali komunikáciu Mariana Kočnera a iných obžalovaných z ich zaistených mobilných telefónov.

Senát ŠTS zahrnul do rozsahu dokazovania viacero mobilných telefónov obžalovaných vrátane telefónov M. Kočnera, v ktorých mal šifrovanú aplikáciu Threema.

Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Z vraždy novinára a jeho snúbenice sú obžalovaní M. Kočner, Alena Zsuzsová, T. Szabó a M. Marček.

M. Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

K vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je už za ňu právoplatne odsúdený. K samotnej streľbe sa priznal M. Marček, v prípade je naďalej obžalovaný a vylúčený na samostatné konanie.

Údajný objednávateľ M. Kočner, sprostredkovateľka A. Zsuzsová a jeden z vykonávateľov T. Szabó. naďalej trvajú na svojej nevine.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy vražda Jána Kuciaka

Diskusia (0 reakcií)