Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner, prezidentka či Pohoda. Pozrite si víťazov Slovak Press Photo

03.10.2019, 18:30 | reb | © 2019 News and Media Holding

V poradí 8. ročník fotografickej súťaže Slovak Press Photo spoznal víťazov. Vo štvrtok vyhlásili ocenené práce v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. Medzi finalistami jednotlivých kategórií boli aj fotografi TRENDU a vydavateľstva News and Media Holding. Všetky fotografie, ktoré postúpili do finále, budú od 4. októbra vystavené v bratislavskom Dome umenia.

  • Tlačiť
  • 0

V kategórii Aktualita v samostatných fotografiách zvíťazil Tomáš Benedikovič z Denníka N. Prvé miesto mu patrí za záber Kočner, ktorý zachytáva skrčeného Mariana Kočnera s putami v rukách sediac v policajnom aute. Finalistom bol aj Matej Kalina z vydavateľstva News and Media Holding (pod ktorý patrí aj Mediálne.sk).

Víťaznou sériou sa stala Noc s prezidentkou, ktorej autorom je Jozef Jakubčo z denníka Sme. Zachytáva volebnú noc prezidentky Zuzany Čaputovej.

V kategórii reportáž má prvé miesto András Á. Cséfalvay za sériu Vivien, o dievčati s detským autizmom.

Voľný fotograf Ondrej Čechvala vyhral kategóriu Každodenný život za samostatný záber zo svojej série Ľudia z hôr. Sériu v tejto kategórii ovládol rovnako voľný fotograf Alexander Rehorovský za Správu o stave mojej duše.

Kategória Portrét má v tomto ročníku Slovak Press Photo víťazku Šimonu Müllerovú. Tá je ocenená v časti samostatná fotografia za záber Dievča, 15 rokov, po najlepšom koncerte svojho života. Najlepšou sériou kategórie sa stala Common People od voľnej fotografky Sone Maletz.

Za svoju sériu Živé kvety bol v tejto kategórii finalistom aj fotograf TRENDU Maňo Štrauch.

Aj s novou kategóriou

Z obrazovej redakcie TASR pochádza víťazná samostatná fotografia kategórie Šport. Autorom je Michal Svítok, záber pochádza z jeho série 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Slovak Press Photo

Diskusia (0 reakcií)