Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Klačanská prechádza do Mafry. Bude viesť nový týždenník

13.07.2017, 16:48 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Dlhoročná šéfredaktorka týždenníka Život Renáta Klačanská bude po novom pôsobiť vo vydavateľstve Mafra Slovakia. Šéfovať bude týždenníku Téma, ktorá začne na jeseň vychádzať v slovenskej verzii. Zároveň sa stane členkou vedenia.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Angažovanie R. Klačanskej do vydavateľstva potvrdil pre web Omédiách.com výkonný riaditeľ Mafry Vladimír Mužík.

Renáta Klačanská

O Klačanskej prechode do Mafry sa hovorilo dlhšie, keď sa jej Mediálne.sk pred časom pýtalo, či bude toto vydavateľstvo jej novým zamestnávateľom, povedala len, že si dá najprv oddych a potom si vyberie niektorú z ponúk.

Do mája tohto roka viedla R. Klačanská spoločenský týždenník Život. Vo vydavateľstve Ringier Axel Springer pôsobila dovedna 15 rokov.

V Mafre bude R. Klačanská šéfredaktorkou týždenníka Téma, ktorý sesterské vydavateľstvo vydáva na českom trhu od októbra 2014.

Časopis sa v Česku predáva za 29 korún, vychádza každý piatok. V máji tohto roka predával priemere 55-tisíc výtlačkov.

Téma sa venuje rôznorodým spoločenským témam s dôrazom na príbehy a rozhovory, nechýbajú však ani náročnejšie témy a na druhej strane voľnejšie materiály typu história českých hradov či prehľad najlepších prírodných kúpaliskách. Kedy presne začne vychádzať „slovenská“ Téma, zatiaľ nie je jasné.

O lokálnej verzii časopisu zatiaľ V. Mužík neodhalil ani iné detaily, známi nie sú nateraz ďalší novinári, ktorí sa na tvorbe obsahu budú podieľať, rozsah periodika či cena. Uvedenie Témy na trh bude sprevádzať kampaň, dopĺňa Omédiách.com.

Zdroj: Mafra CZ

R. Klačanská sa popri vedení Témy zároveň sa stane v Mafre riaditeľkou pre obsah, na starosti tak bude mať viacero pripravovaných projektov. Podľa informácií Mediálne.sk chystá vydavateľstvo aj ďalšie printové tituly, medzi nimi napríklad ženský týždenník. Naposledy bol riaditeľom pre obsah v Mafre do vlaňajška Čech Ivan Hamšík, ktorý bol aj členom predstavenstva firmy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Mafra, Renáta Klačanská, Téma

Diskusia (0 reakcií)