Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jediný kresťanský časopis pre tínedžerov Aha! končí

26.10.2010, 13:00 | Lukáš Kočišek | © 2010 News and Media Holding

Dôvody: finančné problémy, klesajúca čítanosť a počet predplatiteľov.

  • Tlačiť
  • 9

Kresťanský mládežnícky mesačník Aha! od januára 2011 prestane vychádzať. Na svojom ostatnom zasadnutí o tom rozhodla Provinciálna rada Saleziánov don Bosca, ktorí časopis vydávali vo svojom vydavateľstve Don Bosco.

aha_obalka_oktober_Vydavateľstvo Don Bosco

"Napriek tisíckam priaznivcov a podporovateľov zaznamenalo Aha! v poslednom čase pokles čítanosti a počet jeho predplatiteľov sa znížil. Okrem toho sa nepodarilo zhromaždiť dostatočné finančné prostriedky nevyhnutné pre vydávanie tohto časopisu. Vydavateľ preto rozhodol, že v decembri vyjde posledné číslo a predplatné uhradené do konca školského roka čitateľom vráti," informovala redakcia v tlačovej správe.

Aha! vzniklo v roku 2004 zlúčením mesačníkov pre dievčatá Čajka a pre chlapcov Svetlo. Jeho náklad napriek tomu postupne klesal až pod hranicu 4 000 kusov. Ročne vychádzalo 10 čísel v rozsahu 32 až 48 strán za cenu 1,29 eura. V posledných rokoch bol jediným kresťanským mesačníkom zameraným na tínedžerov.

Saleziáni don Bosca plánujú podľa tlačovej správy aj naďalej aktívne pôsobiť v mediálnom prostredí pre mladých. „Ostatných dvadsať rokov vydávania časopisov pre mladých – Svetlo, Čajka i Aha! – svedčí o tom, že sme vždy chceli a chceme odpovedať na potreby mladých aj touto formou. V najbližšom období budeme hľadať aktuálny a príťažlivý spôsob sprevádzania mladých pri výchove, podobne ako to robil don Bosco,“ povedal provinciálny predstavený saleziánov na Slovensku don Karol Maník.

Saleziáni don Bosca sú katolícka rehoľná spoločnosť, ktorú v roku 1859 v Turíne založil taliansky kňaz Ján Bosco. Na Slovensku pôsobia od roku 1924. Vydavateľstvo Don Bosco vzniklo v roku 1994 v Bratislave, zameriava sa najmä na mladých ľudí, rodiny, vychovávateľov a kresťanské spoločenstvá. Vydáva knihy, CD či DVD, vyrába tiež relácie Štúdio Aha! a FilmiX pre katolícku televíziu Lux. Z časopisov vydáva okrem Aha! aj tituly Don Bosco dnes a Sväté písmo pre každého.

  • Tlačiť
  • 9