Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Iránsky novinár požiadal o azyl vo Švédsku. Počas služobnej cesty

28.08.2019, 10:19 | TASR

Iránsky novinár, ktorý sa zúčastnil nordického turné iránskeho ministra zahraničných vecí Mohammada Džaváda Zarífa, ušiel vo Švédsku od delegácie a požiadal v tejto škandinávskej krajine o azyl. S odvolaním sa na utorkové vyhlásenie Švédskeho úradu pre migráciu o tom informovala agentúra AFP.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Amir, Irán

Podľa informácií úradu Amir-Tohíd Fazíl, politický komentátor ultrakonzervatívnej iránskej agentúry Moj „požiadal 21. augusta o právo na pobyt vo Švédsku“.

A. Fazíl cestoval so Zarífovou delegáciou v rámci jeho „nordického turné“ po Fínsku, Švédsku a Nórsku. Ešte 20. augusta, „keď som bol vo Švédsku, cez internet ma kontaktoval jeden z mojich teheránskych kolegov a povedal mi, že ‚štyri (osoby) v civilnom oblečení prišli do redakcie s príkazom na tvoje zatknutie‘,“ uviedol novinár v rozhovore pre švédsku televíziu SVT.

Komentátor nedávno v článku zverejnil zoznam iránskych funkcionárov s dvojitým občianstvom v krajinách, ktoré sú z pohľadu Teheránu vnímané ako nepriateľské.

Neprehliadnite

Islamská republika pritom neuznáva dvojité občianstvo ako také. Irán sa podľa správy organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) z hľadiska slobody tlače umiestnil na 170 mieste z celkového počtu 180.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Amir, Irán

Diskusia (0 reakcií)