Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čaputová poďakovala novinárom a vyzdvihla ich prácu

14.11.2019, 11:50 | reb | © 2019 News and Media Holding

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila kritiku smerom k dezinformačným webom. Vo štvrtok vystúpila na konferencii Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ) a Ústavu štátu a práva SAV, kde uviedla, že tieto médiá „iniciujú chorých, labilných alebo frustrovaných ľudí k činom“. Prácu novinárov, naopak, vyzdvihla.

  • Tlačiť
  • 0

Prezidentka novinárom poďakovala za to, čo robili „v záujme toho, aby bola verejnosť informovaná. A to aj o veciach, o ktorých mnohí nechceli a nechcú nič vedieť,“ dodáva portál Webnoviny.sk.

Dezinformačné weby odsúdila s tým, že „informácie a slová, ktoré šíria, sú namierené na veľmi nízke pudy a iniciujú chorých, labilných alebo frustrovaných ľudí k činom“.

Z. Čaputová rovnako uviedla, že takéto médiá by mali niesť zodpovednosť za obsah, ktorý šíria. „Bojovať s nepravdou či vedomou lžou je vždy nerovný boj,“ povedala na konferencii nazvanej Pravda, lož a sloboda slova: 30 rokov po páde totality, ktorú zorganizovali pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.

Prezidentka vyzdvihla na konferencii k výročiu revolúcie potrebu slobody slova. „Pre demokraciu je životne nevyhnutné, aby sa v nej mohli slobodne šíriť informácie, myšlienky a názory. Sloboda slova, sloboda prejavu zabezpečuje, že verejnosť dostane k dispozícii všetky nevyhnutné informácie, aby mohla vzniknúť široká diskusia o veciach verejného záujmu,“ uviedla.

Neprehliadnite

Prezidentky sa v príhovore tiež vyjadrila, že v snahe o pravdu sa spoločnosť „drží limitovaného priestoru faktov, a ten je vždy užší ako nekonečný priestor klamstva, ktorý nie je viazaný na nič, na žiadne zábrany“ a zároveň ľudí neuchráni stretnutiu s krutou nepravdou a klamstvom – vedomým a účelovým, ktoré nemôžu ovplyvniť.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy dezinformácie, konšpirácie, Zuzana Čaputová

Diskusia (0 reakcií)