Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hreha skončil v ČTK ešte rýchlejšie ako v STV

18.09.2009, 11:00 | Tomáš Czwitkovics | © 2009 News and Media Holding

Bývalý riaditeľ Slovenskej televízie Radim Hreha nakoniec nebude pokračovať verejnoprávnu kariéru v českej tlačovej agentúre ČTK.

  • Tlačiť
  • 0

ctk_logo_znak

Sedemčlenná Rada ČTK, ktorá Hrehu zvolila do funkcie 20. augusta, zistila, že rezignácia doterajšieho šéfa agentúry Milana Stibrala bola vlastne neplatná. A sám Stibral sa nakoniec rozhodol, že do dôchodku ešte ísť nechce a vo funkcii riaditeľa ČTK aj naďalej zostane.

Zastavenie nástupu Hrehu nasleduje po ostrom proteste odborárov verejnoprávnych médií voči voľbe nového riaditeľa agentúry. V liste adresovanom Rade ČTK vyjadrili svoju nespokojnosť s výberom Stibralovho nástupcu.

Odborári upozorňovali najmä na Hrehovu povesť v pozícii šéfa STV, na ktorej sa udržal len jeden rok. České médiá aj časť odbornej verejnosti spomínala zhoršenie finančnej situácie, prepojenie na politiku a súkromný biznis, ako aj jeho odbornú nekompetentnosť, napísal napríklad server E15.cz.

radim_hreha_benko_01.jpg

Formálny dôvod, na základe ktorého Rada ČTK ponechala Milana Stibrala vo funkcii, bola administratívna chyba v jeho výpovedi. Stibral oznámil svoju výpoveď kontrolnému orgánu, nedoručil ju však aj samej ČTK, ktorá ho zamestnávala. „S osobou pána Hrehu rozhodnutie priamo nesúvisí,“ povedala podľa E15.cz predsedníčka Rady ČTK Pavla Valčáková.

Pre Lidové noviny však potvrdila, že Stibral zobral svoju rezignáciu späť na žiadosť zamestnancov agentúry. Rada podnikla podľa Valčákovej aktuálne kroky aj „na ochranu a na želanie zamestnancov a na uchovanie pokojného pracovného vzťahu v ČTK“.

Neplatnosť Stibralovej rezignácie podľa nej znamená to, že výberové konanie aj výber nového riaditeľa už neplatia. Hreha sa zatiaľ k prípadu nechcel vyjadrovať, čaká na doručenie stanoviska Rady ČTK.

Milan Stibral je vo funkcii riaditeľa ČTK od roku 1993. V pozícii mal podľa zákonnej lehoty zostať ešte dva roky, dôvodom predčasného opustenia funkcie bol odchod do dôchodku.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)