Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hospodárske noviny stopli Ficov komentár. Nespĺňal pravidlá, hovorí šéfredaktorka

21.08.2019, 16:37 | reb | © 2019 News and Media Holding

Predseda strany Smer-SD Robert Fico, ktorý predstúpil v stredu pred novinárov na tlačovej konferencii, kde hovoril o minimálnej mzde či stratifikácii nemocníc, opäť stihol vyjadriť aj nevôľu voči krokom niektorých médií. Tie podľa neho „ignorujú stanoviská ich strany“. Tentoraz útočil na Hospodárske noviny, ktoré odmietli zverejniť jeho komentár. Denník vysvetľuje, prečo tak urobil.

  • Tlačiť
  • 12

R. Fico odpovedal na tlačovke na niekoľko otázok novinárov. Pýtali sa ho aj na súčasnú situáciu v strane a vzťahu s predsedom vlády a podpredsedom Smeru Petrom Pellegrinim. V utorok týždenník TREND informoval, že premiér je s veľkou pravdepodobnosťou na odchode zo Smeru.

R. Fico sa v odpovediach postupne dostal aj k samotným médiám. Tie prepojil s 51. výročím vpádu vojsk Varšavskej zmluvy na územie vtedajšieho Československa, ktoré si krajiny pripomínajú práve v stredu.

Neprehliadnite

„Je mi ľúto, že musím hovoriť o cenzúre a porušovaní demokratických pravidiel v tejto krajine. Koľkokrát mám opakovať primitívnu poučku o demokracii, že o zostavovaní vlády musia rozhodovať parlamentné voľby a nie ulica alebo nejakí majitelia médií,“ pýtal sa R. Fico.

Médiá nás ignorujú

Poslanec parlamentu pokračoval, že je „naozaj veľmi rozčarovaný a trocha aj nervózny“ z toho, že médiá neuverejňujú stanoviská Smeru. „My dáme stanovisko a médiá ho odignorujú. Urobia si svoj príbeh, ktorý je dva dni dopredu napísaný a ešte majú niektorí toľko drzosti napísať, že mlčíme,“ povedal.

Zástupcovia médií sa však pravidelne zúčastňujú tlačových konferencií R. Fica a ak dostanú priestor na otázky, pýtajú sa. Neraz sa však stalo, že dovolených bolo iba pár otázok. Alebo to, že bývalý premiér namiesto odpovedí odišiel z miestnosti v polovici novinárskej otázky. Na poslednom stretnutí s novinármi tiež dodal, že „všetci nám prajete to najhoršie“. Keď sa ho novinár Denníka N na predošlej tlačovke pýtal, či si týka s Marianom Kočnerom,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 12

Tagy Hospodárske noviny, komentár, Robert Fico