Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Horoskopy číta väčšina ľudí. Dôveruje im tretina, viac ženy

11.07.2017, 11:50 | pol | © 2017 News and Media Holding

K aspoň občasnému čítaniu horoskopov na internete či v časopisoch sa hlásia tri štvrtiny ľudí. „Predpovediam budúcnosti“ veria viac ženy ako muži. Oproti Čechom však Slováci dôverujú horoskopom menej, vyplýva z prieskumu agentúry Nielsen Admosphere.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Horoskopy pravidelne číta sedem percent opýtaných, k občasnému čítaniu sa hlásia dve tretiny. Najčastejšie ich respondenti čítajú v časopisoch alebo novinách (74 %), na druhom mieste sú online spravodajské a lifestylové magazíny (54 %). Tretina čitateľov horoskopov sa tejto aktivite venuje na sociálnych sieťach.

Horoskopom dôveruje tretina internetovej populácie, viac ženy ako muži. V prieskumu odpovedalo 35 percent žien, že horoskopom verí. Mužov kladne na rovnakú otázku odpovedalo 24 percent.

Najviac dôvery do horoskopov vkladajú ľudia vo veku 45 – 54 rokov (37 %). Z hľadiska vzdelania veria horoskopom najviac stredoškoláci s maturitou a tiež ľudia so základným, prípadne stredoškolským vzdelaním bez maturity.

Zdroj: Nielsen Admosphere

O niečo viac ako Slováci dôverujú horoskopom Česi. Ukázal to podobný prieskum, ktorý Nielsen Admosphere realizoval aj v susednej krajine. Celkovo im veria viac ako dve pätiny českej internetovej populácie, o 13 percent viac ako na Slovensku.

Zo slovenských respondentov uviedlo päť percent, že charakteristiky pripisované ich znameniu nezodpovedajú ich charakterovým vlastnostiam.

Naopak - že charakteristiky pripisované znameniu horoskopu dotyčného respondenta zodpovedajú aj jeho charakterovým vlastnostiam, si myslí 34 percent opýtaných (veľmi presne zodpovedajú u 8 %, u 26 % pomerne presne), v Česku dokonca 44 percent.

Necelá polovica slovenských respondentov odpovedala, že niektoré vlastnosti zodpovedajú, iné nie. Piatim percentám opýtaných priradené charakteristiky nezodpovedajú a 12 percent to nedokáže posúdiť.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Na otázku, či sa im niekedy niečo z predpovede horoskopu vyplnilo, vybrali možnosť „vždy / skoro vždy“ štyri percentá, necelá tretina respondentov uviedla, že občas, 39 percent sa z predpovede niečo vyplní málokedy a o niečo viac ako štvrtine sa nevyplnilo nikdy nič.

Informácie zisťovala výskumná agentúra Nielsen Admosphere Slovakia na vzorke päťsto respondentov z internetovej populácie staršej ako 15 rokov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy horoskopy, Nielsen Admosphere

Diskusia (0 reakcií)