Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Havlová má právo na odškodné od Bauer Medie. Za článok o údajnom milencovi

20.08.2019, 13:37 | TASR

Manželka bývalého česko-slovenského a českého prezidenta Václava Havla Dagmar má na základe verdiktu vrchného súdu v Prahe dostať od vydavateľstva Bauer Media odškodné vo výške štyri milióny korún (približne 155-tisíc eur) za tvrdenie, že v čase smrti svojho manžela mala milenca. Informoval o tom v utorok spravodajský server Novinky.cz.

  • Tlačiť
  • 0

D. Havlová pôvodne žiadala od vydavateľstva ospravedlnenie a odškodné vo výške päť miliónov korún za článok o jej údajnom mileneckom pomere.

Článok nazvaný „Škandálne zvesti o Dáše Havlovej. Šokujúce obvinenie — Tajné rande v kúpeľoch“ vyšiel v časopise Pestrý svět marci 2012, približne tri mesiace po Havlovej smrti. Okrem odškodného má bývalá česká prvá dáma nárok aj na ospravedlnenie.

Spomínaná čiastka výrazne prevyšuje sumy, ktoré súdy obvykle priznávajú za porušenie práva na ochranu osobnosti. Podľa odvolacieho senátu bol zásah do tohto práva extrémny a intenzívny.

Neprehliadnite

Odvolací senát D. Havlovej nepriznal plnú sumu, pretože sa nepodarilo dokázať, že by nepravdivé tvrdenie negatívne ovplyvnilo aj jej charitatívnu činnosť.

Aktivity spoločnosti Bauer Media v ČR a na Slovensku kúpila vlani v októbri spoločnosť Mafra patriaca do holdingu Agrofert.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bauer Media, odškodné

Diskusia (0 reakcií)