Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Haščák vypovedal na NAKA, hovoril o svojom vzťahu s Kočnerom

19.09.2019, 12:07 | TASR | Mediálne.sk

Spolumajiteľ Penty Jaroslav Haščák vo štvrtok ráno vypovedal v nitrianskej expozitúre Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Pred vyšetrovateľov sa postavil v pozícii svedka. Podľa jeho slov vypovedal k viacerým okolnostiam, ktoré zaujímali vyšetrovateľa.

  • Tlačiť
  • 0

„Vypovedal som o všetkom, čoho som bol svedkom. Drvivá väčšina otázok sa týkala predovšetkým môjho vzťahu s osobou Mariana K., a hlavne čo sa týka jeho dotazov a požiadaviek na nás ako majiteľov médií,“ povedal bezprostredne po výsluchu J. Haščák.

Keďže sa podľa jeho slov s M. Kočnerom poznali a médiá, ktoré má Penta v portfóliu, sa často vyjadrovali kriticky voči jeho osobe a k jeho podnikaniu, „Marian K. so mnou relatívne často, raz za štvrťrok, na túto tému komunikoval. Otázky sa týkali tejto komunikácie,“ dodal J. Haščák.

Ako ďalej uviedol, SMS správe, v ktorej mu M. Kočner, obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, mal napísať, že pracuje na „...odj...ní ču..ka...“, bola na výsluchu venovaná iba okrajová pozornosť.

„Je v spise aj ďalšia komunikácia, kde sa sťažuje, ako o ňom píšu Plus 7 dní alebo Trend, a ja sa mu snažím vysvetliť, ako fungujú médiá, že sú nezávislé a my ako majitelia nemáme žiadnu možnosť ovplyvňovať médiá, a vysvetľujem mu, že ak má nejaké požiadavky, tak sa má obrátiť na vydavateľa, na šéfredaktora, na príslušných redaktorov a že tomu bude venovaná pozornosť,“ uviedol J. Haščák.

Neprehliadnite

Ako doplnil, s M. Kočnerom sa stretával relatívne často. „Za posledné dva roky sme sa stretli osemkrát, neviem, či je to veľa, alebo málo. Na svadbu som ho nezavolal, ale na oslavu svojich 30. narodenín áno, aj on mňa na oslavu svojich päťdesiatich. Počas toho, ako je vo väzbe, sa ma nepokúšal kontaktovať,“ skonštatoval J. Haščák.

Poznámka: Týždenník TREND a portály TREND.sk a Mediálne.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Jaroslav Haščák, Marian Kočner, Penta

Diskusia (0 reakcií)