Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Haščák sa predstavil v Trende: Čo kúpime, k tomu sa budeme otvorene hlásiť

11.09.2014 | Martin Poláš

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

11.09.2014 | lepardu

JOJ, Pravda, Plus 1 deň, Trend.. Nasledovať bude Sme? A aby sme nezabudli na dvorného Maďaričovho riťlízača pána Vaška z RTVS!

11.09.2014 | Sam Samuelson

V normalnej krajine by Hascak davno sedel za mrezami a nie kupoval media !!! ABSURDISTAN

11.09.2014 | martinSN

Plán X007

Kto by bol ochotný platiť 30 EUR za mesiac za spravodajský web, pre ktorý by pracovali najlepší novinári z TREND, SME a iné médiá ... Ak na to máme, slobodné médium si udržíme, ale musíme si ho platiť my občania.

Možno takýto dopyt raz príde, keď všetky médiá budú vlastniť biznis ... uvedomíme si CENU alternatívy ...

11.09.2014 | Fenix3

škoda že som si predplatil trend pred mesiacom, vedieť to tak to nespravím.

11.09.2014 | Jozef Mihál

Končím na tomto blogu.

11.09.2014 | Tomáš Czwitkovics

"Minister práce Jozef Mihál z SaS sa angažoval v politickej strane s kontaktom na finančníka z Penty."

http://www.sme.sk/c...

11.09.2014 | Moral Revival

Úbohá odpoveď!

16.09.2014 | grgo

Prečo úbohá odpoveď? Pán Mihál priamo útočí na redaktorov Trendu za to že v ňom ostávajú. Na druhú stranu mu aj podľa toho čo píše pod čiarou nevadí jeho činnosť v strane Nádej, ako ani spolufinancovanie jeho knihy cez RUZ - kde má Penta veľký vplyv (vysokopostavených funkcionárov).

Pozrite ja tiež nie som šťastný z toho že Penta kúpila Trend. Ale čo je treba kvitovať je to že sa k tomu otvorene priznali - na rozdiel od kontroly iných vecí od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou až po RUZ. Sám ešte uvažujem ako sa k tej kúpe postavím ale ľudia v Trende si za ten čas u mňa vybudoval meno za ktoré im poskytnem aspoň to minimum - "benefit of doubt" - a presvedčím sa na základe ich činov.

Na druhej strane pravdou je, že na maličkom Slovensku je jednoducho veľmi ťažké sa Pente vyhnúť. Penta spoluvlastní poisťovňu Dôvera, lekárne Dr. Max ako aj zdravotnícke centrá ProCare a Svet Zdravia. Má podieľ v hlinikárni Slovalco v Žiari a cez jej banky Prima Banka a Privatbanka sú financované ďalšie nespočetné biznisy. Ak by sme mali byť dôslední tak nejakým spôsobom je na Pentu napojená polovica Slovenska.

Ale na záver ja rozumiem kroku pána Mihála. Ja sám by som v živote nedal svoje úspory do Privatbanky - aj keby mi dávali neviem aké úroky. Avšak neviem či by som to ťahal až tak ďaleko že by som išiel do pobočky a nadával pracovníkom za prepážkou že ich ľutujem že sú donútení tam robiť apod. To bola rana pod pás.

16.09.2014 | grgo

Alebo poviem to trochu inak. Požičiam si jeden z výkladov Kantovho kategorického imperatívu - nie je morálne také konanie, ktoré nie je možné aplikovať všeobecne, z ktorého sa nemôže spraviť pravidlo. Byť jeden z mála čo má luxus urobiť ina ako sú nútení všetci ostatní presne zapadá do tejto definície.

Taktiež si však myslím že čin pána Mihála nemôže byť systematický. Ak to pán Mihál myslí vážne tak by zrejme nemal kupovať nič čo v sebe obsahuje hlínik z Penťáckeho Slovalca. Zaútočiť ako politik na novinára je dnes pre politika ľahké - možno dokonca aj politicky prospešne. Ak by však rovnakou ľútosťou počastoval robotníka v Penťáckej hlinikárni tak by to zrejme až toľko nadšenia nevyvolalo.

Takže podobný záver ako predtým - rozumiem Mihálovi ale myslím že zašiel trochu ďaleko.

11.09.2014 | Moral Revival

Predplatné som zrušil pred dvoma rokmi a teraz končím aj s webom. Kriminálnikov nebudem podporovať!!!
Dopisujem Trend na blacklist.

01.10.2014 | Roman Kanala

Ja som sa rozhodol zatiaľ ostať. Zatiaľ nejaké zásahy Penty do redakčnej práce nevidno. Ani autocenzúru, ale tú je ťažko vidieť autsiderovi.

V mojom ostatnom blogu sa Pentou zaoberám a urobím tak odteraz v každom mojom texte. Pri prvom pokuse o cenzúru končím.

http://blog.etrend....