Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Glváč pre články podal trestné oznámenie, biznis s Kočnerom odmieta

22.10.2019, 10:31 | TASR

Poslanec Národnej rady SR Martin Glváč (Smer-SD) odmieta, že by si dohadoval biznis s Marianom Kočnerom. Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer-SD. Podal aj trestné oznámenie.

  • Tlačiť
  • 4

K údajnej komunikácii s M. Kočnerom sa M. Glváč nevie vyjadriť, pretože mu ju „doteraz nikto neukázal“.

Podľa poslanca už zverejnená komunikácia nesedí so skutočnosťou. M. Glváč zároveň uviedol, že ho zverejnená komunikácia nijak nediskvalifikuje ani nepoukazuje na žiadne porušenie zákona či zneužívanie postavenia verejného činiteľa. Tvrdí, že sa s M. Kočnerom nestretol od roku 2012.

„Ak by som bol vlastníkom týchto pozemkov, ktorým však nie som, a aj zverejnená komunikácia v Denníku N to popiera, priznal by som sa k tomu,“ tvrdí M. Glváč na margo článku v Denníku N, v ktorom si má M. Kočner písať s M. Glváčom aj o pozemkoch na Čiernej Vode. Tie patria podľa denníka oficiálne bývalému partnerovi finančnej skupiny J&T Igorovi Rattajovi.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v pondelok uviedol, že sa na komunikáciu M. Glváča s M. Kočnerom bude pýtať a ak sa potvrdí „toxický obsah“ tejto komunikácie, tak bude vážne uvažovať ako ďalej.

„V správnom momente zaujmem k tomu stanovisko,“ povedal P. Pellegrini. M. Kočner je obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Denník N, Marian Kočner, Martin Glváč, Smer-SD, Threema